2018 en iyi android telefonlar

2018 en iyi android telefonlar

2018 en iyi android telefonlar

Yeni bir android telefon almanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız bu makalemiz tam sizlere göre.  Ancak telefon seçiminden önce kendinize birkaç kriter belirlemelisiniz. Piyasadaki en iyi android telefonumu istiyorsunuz ? Sadece fotoğrafa mı yoğunlaşmak istiyorsunuz ? Pil ömrü diğer tüm özelliklerden önemli mi ? Veya daha ucuz çok kuvvetli bir cihaz mı istiyorsunuz ? Bu makalemizde sizlere 2018 en iyi android telefonlar konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Paylaşacağımız telefonların hepsi şu anda satıştadır. Yeni telefonlar eklendikçe liste güncellenecektir.

 

Samsung Galaxy Note 8

Galaxy Note 8 Android’teki krallık tahtını tekrar geri aldı. Galaxy Note 8 için bugüne kadar yapılmış en iyi Android telefon diyebiliriz. Samsung firması Galaxy Note 7 ile yaşanan pil faciasını Galaxy Note 8 ile tamamen unutturmaya niyetliydi ve bunu başararak ortaya kusursuz bir cihaz çıkardılar. Dünyanın en önde gelen akıllı telefon sitelerinde de Note 8’e verilebilecek en yüksek puanlar verildi.

Artıları: Galaxy Note 8 çift kamera ve kalem teknolojisini çok iyi kullanması sebebiyle Samsung’un halihazırdaki mükemmel telefonları olan S8 ve S8 Plus’dan da bir adım önde. Büyük ekranlı ve çok güçlü bir telefon kullanmak istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Samsung Galaxy Note 8 çoğu insanın ihtiyaç duyacağından

Eksileri: Kötü yerleştirilmiş parmak izi okuyucu Note 8’in en büyük dezavantajı diyebiliriz. Bu duruma uyum sağlamanız zaman alacaktır. Ayrıca portre modu’da rakibine nazaran daha kötü durumda. Fiyat olarakta çok yüksek durumda.

*Android platformunda 2018 en iyi telefonlar kategorisinde tercihimiz Note 8’dir.

Fiyat : 4499 TL

Google Pixel 2

Google Pixel ile akıllı telefon pazarına tekrar çok hızlı giriş yaptıktan sonra Pixel 2 ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Pixel 2 iki temel özellikten oluşuyor. Birincisi, fotoğraf kalitesinin olağanüstü olması. İkincisi ise Google’ın kendi yazılımı. Google bu modelinde Android tüm sınırlarını zorluyor ve zirvede kendisine yer buluyor.

Artıları : Mükemmel seviyede ışık çekim özelliklerine sahip harika bir kameraya sahip olması en önemli artısı. Cihaz suya dayanıklıdır ve Google Lens çevrenizi keşfetmenize oldukça yardımcı oluyor. Kendi yazdığı yazılımı kendi telefonun da kullanması stabil anlamda rakiplerinden sıyrılmasını sağlıyor.

Eksileri: Telefonun pil teknolojisi rakiplerine ayak uyduramıyor. Portre Modu ve çift kamera özellikleri de rakiplerinin bir adım gerisinde. Tasarım olarakta sade kalmış durumda.

Fiyat : 4499 TL

 

 

OnePlus 5

Akıllı telefonum tüm özelliklere sahip olsun ancak fiyatı da rakiplerine nazaran daha uygun olsun diye düşünüyorsanız OnePlus 5 tam size göre bir cihaz. OnePlus 5 en üst seviyede donanımlar ve yenilikçi tasarım ile mükemmel bir telefon. Önümüzdeki günlerde 5T modeli için resmi açıklama beklense de bu iki cihaz arasında çok fazla farkın olması beklenmiyor.

Artıları: OnePlus 5 uygun fiyatlı ve süper hızlı bir telefon. Ayrıca 18 saatlik pili de oldukça dikkat çekiyor. Düşük ışıklarda bile Kamera kalitesinin de altını çizmek isteriz.

Eksileri: Harici bir depolama alanı takamıyorsunuz. Tasarım yenilikçi olsada rakiplerinden şimdilik geride.

Fiyat : 2499 TL

 

 

2018 en iyi android telefonlar 2

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi’nin en yeni modeli olan Mi Mix 2 her yerde kullanabileceğiniz harika bir çerçevesiz telefon. Bilindiği üzere tüm büyük markalar arasında ilk çerçevesiz telefonu Xiaomi çıkarmıştı. Mi Mix piyasaya ilk sürüldüğünde oldukça fazla ses getirmiş ardından stoklar kısa sürede bitmişti. Mi Mix 2 modelinde Xiaomi kullanıcıların şikayetlerini dinledi ve  ahizeli konuşma sistemini geri getirdi. Ayrıca telefon ekranını 0.4” küçülterek daha kompakt bir cihaz haline getirdiler.

Artıları: Çerçevesiz, çok hızlı ve seramik malzeme ile yapılmış olması. Fiyat olarakta Xiaomi rakiplerinden daha uygun seviyede diyebiliriz.

Eksileri: Ön kamera (Selfie) hala kötü bir yerde duruyor. Telefon şimdilik sadece sınırlı ülkelerde satılıyor. En büyük handikapı da suya karşı direnci yoktur.

Fiyat : 2999 TL

 

Samsung Galaxy S8

Hızı ve muhteşem eğimli ekranı nedeniyle birçok sitede Samsung Galaxy S8 2017 yılının en iyi telefonu seçildi. En güzel telefon hangisi diye soracak olursanız bizim tercihimizde Samsung Galaxy S8’den yana olacaktır.  Ancak bu cihazında rakipleri gibi küçükte olsa eksiklikleri bulunuyor.

Artıları:  En iyi görünen telefon, en iyi performans, müthiş pil ömrü, suya dayanıklılık ve kablosuz şarj gibi özellikleri ile bir adım öne çıkıyor. Harici bir saklama yuvası ile de daha fazla fotoğraf, video ve müzik tutabilirsiniz.

Eksileri: Acayip bir yere yerleştirilmiş parmak izi okuyucu daha uzun zamanda telefonun kilidinin açılmasını sağlıyor. Bu duruma alışmak gerçekten zaman alıyor.

Fiyat : 3699

 

 

Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 Fiyat, performans, kalite olarak OnePlus 5 ile birlikte en üst sırada kendisine yer buluyor. Bu cihaz Premium kalitede malzeme kullanması ve en üst düzey donanımı ile iPhone 8 ve Galaxy S8 gibi efsaneler ile yarışabilecek seviyede. Çerçeveli telefon kullanmakta ısrar edenlerdenseniz bu cihaza mutlaka göz atmalısınız.
Artıları: En üst seviyede malzeme kullanması ve fiyat olarak rakiplerinden oldukça uygun olması en önemli artısı diyebiliriz.
Eksileri: Çift kamera iyi dursada ayarları henüz tam olarak oturmamış durumda. Telefonun arka kısmındaki cam harika ancak biraz kaygan diyebiliriz. Ülkemiz olarak artık Xiaomi’nin resmi olarak ülkemize giriş yapmasını bekliyoruz

Fiyat : 1999 TL

2018 en iyi android telefonlar
2018 fiyat performans telefonları
2018 en hızlı android telefonlar
2018 en çok satan telefonlar
en iyi android telefonlar

www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top