Acronis Yedek Alma

Acronis Yedek Alma

Acronis yedek alma (True İmage 2017 ile ). Yeni aldığınız veya format attığınız bilgisayarı yedeklemek istiyorsanız Acronis programını kullanabilirsiniz.

Bu kısımda bilgisayarınızda işletim sisteminin kurulu olduğu C:\ sürücüsünün yedeğinin nasıl alındığı anlatılacaktır.

Bilgisayarınızı yeniden başlatıp açılışta hazırladığınız CD veya USB belleğinizi boot ediniz.

 • Acronis True Image yazılı kısmı seçerek programı açınız.

Acronis True İmage 2017 Kullanımı

 • Karşınıza Acronis True İmage 2017 programının arayüzü gelecektir. Back Up kısmına tıklayarak harddiskinizin tamamını veya bir bölümünün yedeğini alabilirsiniz.  Back Up kısmına tıklayarak bir sonraki pencereye geçiniz.

 • Disk and Partition Backup a tıklayınız.

 • Açılan pencerede bilgisayarınıza takılı olan tüm diskler görünecektir ( Usb diskler, bilgisayarınızda takılı olan hdd ler vb.). İşletim sisteminizin kurulu olduğu “C:” sürücünün yanındaki kutucuğu seçiniz. Sonrasında Next butonuna tıklayarak devam ediniz.

 • Açılan pencerede adımları sırasıyla yapınız.
  1. Target selection: Create new backup archive kısmını seçiniz.
  2. Backup location: Browse butonuna tıklayarak yedeğin nereye alınacağını seçiniz. ( Harici bir hdd kullanmanızı tavsiye ederiz.)
  3. Sol kısımda bulunan Backup method’a tıklayarak işleme devam ediniz.

 • Açılan ekranda Full seçeneğini seçerek Proceed butonuna tıklayınız.

 • Yedekleme işlemi başlayacaktır. Bu kısımdan sonra işlem bitene kadar bekleyiniz. Herhangi bir butona tıklamayınız. İşlem süresi bilgisayarınızın hızına veya hard disk in doluluk oranına göre değişiklik gösterecektir.

Tamamlanma ekranı geldiğinde Ok butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız. Acronis true image 2017 programı ile yedek alma işlemi bu kadardır. Bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Daha sonra işletim sisteminiz çöktüğünde, yavaşladığında veya  format atmak gerektiğinde aldığınız yedeği tekrar geri yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Takıldığınız veya sorun yaşadığınız bir yer olursa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

www.telefonformat.com

One thought on “Acronis Yedek Alma

Bir cevap yazın

Top