Airties Access Point ip Kurulum Arayüz

airties access point

Airties Access Point ip Kurulum Arayüz

Airties Access Point arayüz ip kurulum ayarları nasıl yapılır? İlk olarak Access Pointin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen cihazınızı resetleyiniz.

Önce cihazınızı alttaki resimde gösterildiği gibi bilgisayara bağlayınız. Bilgisayar otomatik olarak ip adresini alması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınız ip almıyorsa ( access pointin arayüzünde erişemiyorsanız) access pointinize reset atınız ve tekrar deneyiniz. Bağlantı tekrar kuramıyorsanız bilgisayarınıza el ile ip vermeniz gerekmektedir. El ile ip nasıl verilir yazının devamında anlatılmaktadır.

Bilgisayara El ile ip Verme

  • Denetim Masasına giriş yapınız. Ağ ve Paylaşım Merkezine giriş yapınız. Açılan pencereden Yerel Ağ Bağlantısı (işraretli olan kısım) kısmına tıklayınız.
  • Açılan pencerede Özellikler butonuna tıklayınız. ( İşaretli olan kısım)
  • Açılan pencerede İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) üzerine gelerek çift tıklayınız ip vereceğiniz pencere açılacaktır.
  • Açılan pencerede Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini seçiniz.
    IP adresi: 192.168.2.100 ( 100 olan kısma siz 1- 249 aralığında bir sayı yazabilirsiniz. )
    Alt ağ maskesi: 255.255.255.0 olarak yazarak Tamam butonuna basınız. Pencere kapandığında açık olan tüm pencereleri kapatabilirsiniz.
  • Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yapınız. Access pointin kurulumunu yaptığınızda burada yapmış olduğunuz ayarları tekrar eski haline getiriniz.** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

Airties Access Point ip Kurulum Arayüz

Access point kullanıcı adı ve şifre aşağıda verilmiştir.

Access Point Arayüz Adresi: 192.168.2.254

Kullanıcı Adı: – ( Yok )

Şifre: admin ( bazı modellerde şifre yoktur Enter tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen Access Pointi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Access point arayüzüne giriş yaptığınızda ayarlarını yapabilirsiniz. Kurulum sonunda internet kablosunu bilgisayardan çıkarıp modeme takmayı unutmayınız.

** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

Airties Access Point ip Adresi

Airties Access Point Kurulum

Airties Access Point Arayüz

Airties Access Point Kullanıcı Adı

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top