Airties Air 5341 Modem Şifresi Wireless Kurulum

Airties Air 5341 Modem İlk Kurulum

İlk olarak Airties Air 5341 modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.2.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız.

Karşınıza Giriş ekranı gelecektir. Kullanıcı Adı: admin  Şifre: ttnet  yazarak Tamam botonuna basmanız gerekmektedir. ( Eğer Kullanıcı Adı ve Şifre yanlış hatası veriyor ise daha önceden modeminizin şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Modemi resetleyerek yeniden denemelisiniz. )

  • Açılan ekranda sol menüde olan ADSL menüsüne tıklayın, açılan alt menüde ADSL Ayarları kısmına tıklayınız.
  • ADSL Ayarları menüsü açıldığında, cihazınızın varsayılan PVC bağlantınızı gösteren bir tablo göreceksiniz. ADSL ayarlarına girebilmek için tablo üzerinde sağ tarafta olan Düzenle tuşuna tıklayınız.
  • Karşınıza ADSL PVC Ayarları ekranı gelecektir. PVC ayarları ekranında Internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi, ilgili alanlara girip  Kaydet tuşuna tıklayarak ADSL ayarlarınızı tamamlayınız.

Tebrikler. AirTies modeminizin ADSL ayarlarını başarı ile tamamladınız. Ön panelde bulunan “Internet” ışığı yandığında Internet bağlantınız gerçekleşmiş demektir. Bu adımlardan sonra Internet bağlantınız yine de gerçekleşmezse,  ADSL servis sağlayıcınıza danışmanız gerekmektedir.

Airties Air 5341 Kablosuz Ayarları

Öncelikle Modemin kablo bağlantılarını yapınız.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.2.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız.

Karşınıza Giriş ekranı gelecektir. Burada şifre kısmını BOŞ  bırakıp ( Cihaz varsayılan olarak şifresiz gelmektedir.) Tamam botonuna basmanız gerekmektedir. ( Eğer Kullanıcı Adı ve Şifre yanlış hatası veriyor ise daha önceden modeminizin şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Modemi resetleyerek yeniden denemelisiniz. Bazı modemlerde şifre ttnet olabilir. )

  • Kablosuz ağınızın ayarlarını yapmak için sol taraftaki Kablosuz ana menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz Ağ Etkin kutucuğu işaretli olmalıdır. Eğer değilse işaretleyerek Kaydet butonuna basınız.
  • Daha Sonra “Kablosuz” menüsü Altındaki Kablosuz Ayarları başlıklı ekranı açınız.
  • Açılan ekranda Kablosuz Ağ Adı (SSID) kısmına görünmesi istediğiniz adı yazın.
  • Güvenlik kısmında WPA, WPA2 ve WEP kablosuz şifreleme protokollerinden istediğiniz bir güvenliği seçin.
  • Parola kısmına parolanızı girin.
  • Kaydet butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayınız.

www.telefonformat.com

2 thoughts on “Airties Air 5341 Modem Şifresi Wireless Kurulum

Bir cevap yazın

Top