D link Access Point Kurulumu Arayüz Şifre

d link Access Point

D link Access Point Kurulumu ip Adresi

D link Access Point arayüz ip kurulum ayarları nasıl yapılır? İlk olarak Access Pointin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen cihazınızı resetleyiniz.

Önce cihazınızı alttaki resimde gösterildiği gibi bilgisayara bağlayınız. Bilgisayar otomatik olarak ip adresi almayacaktır. Bilgisayarınıza el ile ip vermeniz gerekmektedir. El ile ip nasıl verilir yazının devamında anlatılmaktadır. Adım adım doğru bir şekilde ayarları yapınız.

Bilgisayara El ileip Verme

Denetim Masasına giriş yapınız. Ağ ve Paylaşım Merkezine giriş yapınız. Açılan pencereden Yerel Ağ Bağlantısı (işraretli olan kısım) kısmına tıklayınız.

Açılan pencerede Özellikler butonuna tıklayınız. ( İşaretli olan kısım)

Açılan pencerede İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) üzerine gelerek çift tıklayınız ip vereceğiniz pencere açılacaktır.

 • Açılan pencerede Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini seçiniz.
  IP adresi: 192.168.0.55 ( 55 olan kısma siz 2- 249 aralığında bir sayı yazabilirsiniz. ” 50 ” Hariç)
  Alt ağ maskesi: 255.255.255.0 olarak yazarak Tamam butonuna basınız. Pencere kapandığında açık olan tüm pencereleri kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yapınız. Access pointin kurulumunu yaptığınızda burada yapmış olduğunuz ayarları tekrar eski haline getiriniz.

** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

D link Access Point ip Kurulum Arayüz

 • Access point kullanıcı adı ve şifre aşağıda verilmiştir.
 • Access Point Arayüz Adresi: 192.168.0.50
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: Şifre kısmınıa boş bırakmanız gerekmektedir. Herhangi birşey yazmayarak Enter tuşuna basınız. ( bazı modellerde şifre ” admin ” olabilir . )

Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen Access Pointi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Access point arayüzüne giriş yaptığınızda ayarlarını yapabilirsiniz. Kurulum sonunda internet kablosunu bilgisayardan çıkarıp modeme takmayı unutmayınız.

** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

www.google.com

www.telefonformat.com

3 thoughts on “D link Access Point Kurulumu Arayüz Şifre

 1. Öncelikle teşekkürler. Yukarıda “Kurulumu yaptığınızda burada yapmış olduğunuz ayarları tekrar eski haline getiriniz” derken ne demek isyiuorsunuz? Yaptığımız ayarları neden eski haline getiriyoruz eğer ihtiyacımız varsa?

  1. Merhaba
   IP adresine tekrar otomatiğe çekmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 2. merhabalar bende bir tane d-link dwl 2600ap acces pont var kurulumu bir türlü yapamadım arayüze giriyorum ara yüz ingilizce daha önce yapmıştım fakat şimdi defalarca denedim olmuyor

Bir cevap yazın

Top