D-Link DSL 2750U Modem Kurulumu

D-Link DSL 2750U

D-Link DSL 2750U Modem Kurulumu Kullanıcı Adı  Şifre Ip Adresi  ve Arayüze Giriş

D-Link DSL 2750U Modem Kurulumu Kullanıcı Adı  Şifre Ip Adresi  ve Arayüze Giriş nasıl yapılır bu yazımızda sizlere bunu anlatıcaz. İlk olarak D-link modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.

Modeminizin açık ve ışıklarının doğru bir şekilde yandığından emin olunuz.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Yandex vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Karşınıza Arayüze Giriş ekranı gelecektir. Varsayılan kullanıcı adı ve şifre bilgileri aşağıdaki gibidir.

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modellerde kullanıcı adını sormayıp sizden sadece şifre istemektedir. Bu cihazlarda kullanıcı adını yazmanıza gerek yoktur.)
Şifre: admin yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

– Karşınıza modem arayüz sayfası açılacaktır. Açılan ekranda sol menüde bulunan Wizard butonuna tıklayınız. Açılan sayfada bulunan DSL Auto-connect kutucuğundaki işareti kaldırınız.

– Karşınıza açılan sayfada VPI: 8, VCI: 35 yapınız. Enable Quality Server işaretleyiniz. Next butonuna basınız.

– Açılan sayfada PPP over Ethernet (PPPOE) seciniz. Next butonuna basınız. Bir sonraki adıma geçiniz.

– Kullanıcı adı şifre istenen sayfa açılacaktır. Burada Adsl Kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde size verildiği gibi giriniz. Next butonu ile kuruluma devam ediniz.

– Açılan sayfada herhangi bir değişiklik yapmadan Next butonuna basınız.

– Yine açılan sayfada herhangi bir değişiklik yapmadan Next butonuna basınız.

– Kablosuz ayarlar icin Enable Wireless işaretleyiniz. SSID kısmına bir isim yazınız. Buraya yazdığınız isim kablosuz ağlarda görüntülenen modeminizin kablosuz ağ adı olarak görünecektir Next butonuna tıklayınız.

– Daha sonra yaptığınız ayarların özetini gösteren bir sayfa açılacaktır. Save Reboot butonuna basınız. Modem ayarları kaydederek yeniden başlayacaktır.

D-Link DSL 2750U Modem Kablosuz Ayarları

– Sol kısımda bulunan Wireless bölümüne tıklayınız. Country seçeneğini TURKEY seçiniz. Apply butonuna tıklayınız. Daha sonra şifre koymak için Security butonuna basınız.

– Açılan sayfada şifreleme yapacağınız SSID seçiniz. Network Authentication bölümünde WPA2-PSK seçiniz. En az 8, En çok 63 karakterden olusan içerisinde Türkçe karekter kullanmadan sifrenizi yazarak Apply butonuna tıklayınız.

Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz.

D-Link DSL 2750U Modem Kurulumu

DLink DSL 2750U Modem kurulumu

D-Link DSL 2750U Arayüz ayarları

D-Link DSL 2750U Hızlı kurulum

D-Link DSL 2750U Şifre

www.telefonformat.com

Kaynak: http://www.dlink.com.tr

One thought on “D-Link DSL 2750U Modem Kurulumu

  1. Benim modem de 2750u ama arayüzü böyle değil ve kuramiyorum yardım lütfen

Bir cevap yazın

Top