Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Sorunu

Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Sorunu

Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Sorunu

Bilindiği üzere WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birincisi durumda. Tüm dünya nüfusunun yüzde 10’undan fazlası her ay aktif olarak kullanılıyor. Huawei Mate 20 Lite’da uzun süredir ülkemizdeki en popüler ve en çok satan cihaz durumunda. Bugünkü yazımızda Huawei Mate 20 Lite Whatsapp sorunu anında neler yapmamız gerektiğine odaklanacağınız.

Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Çalışmıyor

WhatsApp bağlantı sorunları genellikle Wi-Fi veya hücresel internet bağlantınızdan kaynaklanır. Mate 20 Lite cihazınızda mesaj gönderemezseniz, işte size birkaç çözüm:

-Öncelikle cihazınızı yeniden başlatınız. (Uzun süredir cihazınızı kapatmıyorsanız arka planda çalışan uygulamalardan bazıları whatsapp programını engelleyebilir)

-İnternet bağlantınızı (Wi-Fi veya 4.5G) kontrol ediniz. (Ayarlar > Kablosuz ve Ağ ).

-Uygulamanın en son sürümünü Play Store’dan yükleyiniz.

-Task Killer uygulamasının WhatsApp’ı etkilemediğinden emin olunuz.

-Uygulama önbelleğini temizleyiniz. (Ayarlar> Uygulamalar> WhatsApp> Önbelleği Temizle).

-Whatsapp programında global bir sorun olmadığı konusunda araştırma yapınız. (Whatsapp twitter hesabında anlık olarak genel sorunlar paylaşılmaktadır. Global çapta Whatsapp arızaları ayrıca Google Trends’e anlık olarak girmektedir. Buradan da kontrol edebilirsiniz)

-Yukarıdaki tüm işlemleri yapmanıza rağmen çözüme ulaşamadıysanız : Uygulamayı kaldırıp ve tekrar kurunuz.

Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Nasıl Silinir

-Tuş kilidini açınız

Play Store’a tıklayınız.

-Ekranı en sol kısımdan sağa doğru çekiniz. (Sol kısımdaki menü aktif olucaktır)

Uygulamalarım ve Oyunlarım’a basınız.

Yüklü‘ye (Installer) basınız.

Whatsapp’a basınız.

Kaldır’a basınız

Whatsapp programını Huawei Mate 20 Lite cihazınızdan kaldırma işlemi bu kadardır. Tekrar kurulumu Play store üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Güncelleme

-Tuş kilidini açınız

Play Store’a tıklayınız.

-Ekranı en sol kısımdan sağa doğru çekiniz. (Sol kısımdaki menü aktif olucaktır)

Uygulamalarım ve Oyunlarım’a basınız.

Yüklü‘ye (Installer) basınız.

Whatsapp’a basınız.

Güncelle’ye basınız

Whatsapp programını Huawei Mate 20 Lite cihazınızda güncelleme işlemi bu kadardır. Güncelleştirme işleminden sonra whatsapp’a erişmeyi deneyebilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite Whatsapp Arama Yapamıyorum ve Cevaplayamıyorum

Whatsapp üzerinden kalitesi çok düşük sesli görüşmeler yapıyorsanız veya çağrılar da sürekli kopukluk yaşıyorsanız bu kesinlikle internet bağlantınızla ilgilidir. Sesli aramalar Wi-Fi veya hücresel ağlar üzerinden gerçekleştirilir. Tek yapmanız gereken bağlantınızın güçlü olduğundan emin olmanız. Mobil veri kullanıyorsanız, en az 3G’ye ihtiyacınız olacaktır. (Çoğu zaman 3G bile yetersiz kalmaktadır) Bağlantıyı kesmeyi ve ağa yeniden bağlanmayı denemek en net çözüm olacaktır. Ayrıca Sorun sizin tarafınızdan bile olmayabilir: Konuştuğunuz kişinin de iyi bir bağlantıya sahip olması gerektiğini unutmayınız.

WhatsApp’ı yükleyemiyorum

WhatsApp’ın en son sürümünü indirmek ve kullanmak istiyorsanız gmail hesabınızla play store uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Ayrıca telefonunuzun da güncellik durumunu kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun mevcut Android sürümünü Ayarlar > Telefon Hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını WhatsApp web sitesinden yüklemeye çalışıyorsanız, ayarlarınız da Bilinmeyen Kaynakların etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. Ayarlar> Uygulamalar’a gidin ve mobil tarayıcınızı bulun. Bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesini sağlayın. Play Store’dan indirirseniz bu işleme gerek yoktur.

www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top