Huawei P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Huawei P20 Lite ScreenShot Alma Paylaşma!Huawei P20 Lite Tuş Kombinasyonu! P20 Lite Ekran görüntüsü alma! P20 Lite Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız. İlk olarak cihazın özelliklerini paylaşalım.

Huawei P20 Lite Hakkında :

Huawei firması akıllı telefon pazarında her geçen gün payını büyütmeye devam ediyor. Bugüne kadar yaptıkları en iyi cihazlardan birisi olarak duyurdukları P20 Lite modelinin özellikleri aşağıdaki gibidir. Şu anda ülkemizde performans olarak en çok tercih edilen Android telefonlar arasında yer alan cihazda;
2280 x 1080 çözünürlükte, 5.8 inç dokunmatik ekran ile geliyor. Telefonda 4GB Ram ve 64 GB dahili depolama alanı kullanıyor.Telefonun arkasında 16MP ve 2MP ön tarafında ise 16MP ön kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android Oreo (8) kullanan P20 Lite 3000mAH değerinde batarya ile geliyor. İşlemci olarakta HiSilicon Kirin 659 ile üst seviye telefon isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden P20 Lite cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonu aşağıdaki gibidir.

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
 • Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz.
 • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
 • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.
 • Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.
 • Huawei P20 Lite cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.
 • Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz ise telefonun tam modelini yorumlar kısmına yazıp bize ulaşabilirsiniz.
  Huawei P20 Lite cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
  Huawei P20 Lite nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.
Huawei P20 Lite ekran resmi
Huawei P20 Lite cihaz açıklaması özellikleri
P20 Lite ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu
 www.telefonformat.com www.alexa.com

Bir cevap yazın

Top