İnca Access Point Kurulumu Arayüz Şifre

inca access point

İnca Access Point ip Kurulum Arayüz

inca Access Point arayüz ip kurulum ayarları nasıl yapılır? İlk olarak Access Pointin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen cihazınızı resetleyiniz.

Önce cihazınızı alttaki resimde gösterildiği gibi bilgisayara bağlayınız. Bilgisayar otomatik olarak ip adresi almayacaktır. Bilgisayarınıza el ile ip vermeniz gerekmektedir. El ile ip nasıl verilir yazının devamında anlatılmaktadır. Adım adım doğru bir şekilde ayarları yapınız.

Bilgisayara El ileip Verme

 • Denetim Masasına giriş yapınız. Ağ ve Paylaşım Merkezine giriş yapınız. Açılan pencereden Yerel Ağ Bağlantısı (işraretli olan kısım) kısmına tıklayınız.
 • Açılan pencerede Özellikler butonuna tıklayınız. ( İşaretli olan kısım)
 • Açılan pencerede İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) üzerine gelerek çift tıklayınız ip vereceğiniz pencere açılacaktır.

 

 • Açılan pencerede Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini seçiniz.
  IP adresi: 192.168.1.100 ( 100 olan kısma siz 2- 249 aralığında bir sayı yazabilirsiniz. )
  Alt ağ maskesi: 255.255.255.0 olarak yazarak Tamam butonuna basınız. Pencere kapandığında açık olan tüm pencereleri kapatabilirsiniz.
 • Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yapınız. Access pointin kurulumunu yaptığınızda burada yapmış olduğunuz ayarları tekrar eski haline getiriniz.
  ** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

İnca Access Point ip Kurulum Arayüz

 • Access point kullanıcı adı ve şifre aşağıda verilmiştir.
 • Access Point Arayüz Adresi: 192.168.1.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: admin ( bazı modellerde şifre yoktur Enter tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz. )
 • Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen Access Pointi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.
 • Access point arayüzüne giriş yaptığınızda ayarlarını yapabilirsiniz. Kurulum sonunda internet kablosunu bilgisayardan çıkarıp modeme takmayı unutmayınız.
 • ** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

 

www.telefonformat.com

3 thoughts on “İnca Access Point Kurulumu Arayüz Şifre

 1. Benim elimde inca IM-310NX modem router var ama sadece access point olarak kullanmak istiyorum eternet kablosunu cektim dhpc yi kapatinca internet geliyor ama wifi olarak kullanamiyorum kurulum arayüzü onceki sürum oldugu ayarlari yapamadim wifi acilmiyor yardici olursaniz sevinirim

  1. Cihaz içerisine giriş yaptığınızda Sağ üst köşede yer alan ‘Ayarlar’ butonuna tıklayın
   Açılan sayfada sol tarafta yer alan menülerde sırasıyla ‘Ağ’ → ‘WAN’ menülerine tıklayın
   Açılan sayfada ‘WAN Türü’ bölümünü ‘Kablosuz’ olarak ayarladıktan sonra ‘AP Tarama’ butonuna tıklayın, çevredeki kablosuz ağları görüntüleyin.
   Kendi modeminizin kablosuz ağ ismini seçin ve alta bulunan ‘Bağlan’ butonuna tıklayın.
   parolanızı yazarak kaydet butonuna tıklayın. Ayarlar bu kadar.
   Acces pointe bağlanmayı deneyin.
   İyi günler.

   1. Tesekkurler ama cihaz icine gordigimde eski surum arayuz cikiyor yeni surume nasil yukleyebilirim

Bir cevap yazın

Top