iOS 13 Güncelleme Yüklenemedi

iOS 13 güncelleme yüklenemedi

iOS 13 Güncelleme Yüklenemedi

Apple halka açık iOS 13 sürümünü piyasaya sürdü ve şu anda kullanıcılardan aşırı bir talep gelmiş durumda. iOS 13 güncellemeniz herhangi bir nedenden dolayı başarısız olduysa bu konuda sizlere yardımcı olacağız. iOS 13 Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözüm önerileri aşağıdaki gibidir.

iOS 13 Güncelleme Yüklenemedi için Çözüm Önerileri

Bir iOS güncellemesinde sorun gidermenin en kolay yollarından biri, süreci yeniden başlatmaktır. Bu yöntem, indirilen dosyanın detaylandırılmasını, yeniden indirilmesini ve güncelleme işleminin tekrar yapılmasını gerektirir.

 1. Ayarlar uygulamasını açın
 2. Genel öğesine dokunun
 3. “İPhone Depolama” ya dokunun
 4. Uygulamalar listesinde, iOS güncellemesini görmelisiniz
 5. Güncellemeye dokunun
 6. Sil öğesine dokunun
 7. Güncellemeyi şimdi tekrar indirebilirsiniz.

iPhone’unuzun depolama alanını yönetin

Bir iOS güncellemesinin başarısız olmasının en yaygın nedenlerinden bir diğeri de , depolama alanı yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu, müziği, uygulamaları, fotoğrafları veya videoları silerek kısa süreli fedakarlıklar yapmaya istekli olduğunuz sürece çözmek kolaydır.

 1. Ayarları açınız.
 2. Genel öğesine dokunun
 3. “İPhone Depolama” ya dokunun
 4. Yüksek boyutlu uygulamaları kaldırınız. (Güncelleme yaklaşık 2GB yer tutmaktadır. Güncellemeden sonra tekrar kurulum yapabilirsiniz)

‘Güncelleme Denetlenemiyor’ hatası

iOS’un yeni bir sürümüne güncelleme yapılırken karşılaşılan diğer bir yaygın hata, iPhone’unuzun “Güncelleme için Kontrol Edilemiyor” olmasıdır. Hata ayrıca “yazılım güncellemesi kontrol edilirken bir hata oluştu” olarak da verebilir.

Başka bir yaygın hatada ise Apple’ın güncellemeyi “Doğrulayamıyor” olduğunu söyleyecektir.

Bu sorunları çözmenin en kolay yolu iPhone’unuzu yeniden başlatmanızdır. Apple ayrıca cihazınızı farklı bir WiFi ağı kullanarak güncellemeyi denemenizi önermektedir.

iTunes ile güncelleme

Hepsi başarısız olursa, Apple iTunes (veya macOS Catalina kullanıyorsanız Finder uygulaması) aracılığıyla güncelleme yapılmasını önerir. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Cihazınızı bilgisayaranıza bağlayın.
 2. İTunes programını açınız ve cihazınızı seçiniz.
 3. Özet’e, ardından Güncelleme için Kontrol Et’e tıklayınız.

iOs 13 güncelleme yapılırken karşılaşılan en yaygın hatalar ve çözüm önerileri bunlardır. Herhangi bir sorun yaşarsanız yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top