Apple iPhone Formatlama, Sıfırlama, Yeniden Kurma

Apple iphone Format Nasıl Atılır ?

Apple iphone model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

IOS işletim sistemi üzerinde formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak tuş kilidini açınız.
  • Daha sonra sırasıyla “Ayarlar”  –  “Genel” –  “Sıfırla” ya tıklayınız.
  • Buradan da “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil”e tıklamanız durumunda cihazınızın ayarları silinerek yeniden kurulum yapılacaktır.

ITUNES ile format atmak, sıfırlamak veya yeniden kurmak

Bilgisayarınız da daha önceden kurmuş olduğunuz iTunes programını açın. Bilgisayarınıza erişemiyorsanız ve aygıtınız hâlâ çalışıyorsa aygıtınızı bilgisayar olmadan silebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Aygıtınızla birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone, iPad veya iPod’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntüleniyorsa veya Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısını alıyorsanız ekrandaki adımları izleyin. Parolanızı unuttuysanız yardım alın.

iTunes’da görüntülendiğinde iPhone, iPad veya iPod’unuzu seçin. Yanıt vermeyen veya açılmayan bir aygıt için ne yapılacağını öğrenin. Yahut Aygıtınız iTunes’da görünmüyorsayardım alın.

Özet bölmesinde [Aygıtı] Geri Yükle’yi tıklayın.

Onaylamak için Geri Yükle’yi tıklayın. iTunes aygıtınızı silerek en son iOS veya iPod yazılımını yükler.

Aygıtınız fabrika ayarlarına geri yüklendikten sonra yeniden başlatılır. Tebrikler. Şimdi aygıtınızı yeni bir aygıt olarak ayarlayabilirsiniz.  Bundan sonraki adımlar da telefonunuzun yeniden kurulması için gereken bilgiler istenecektir. Adımları takip ederek yeni kurulumu tamamladıktan sonra iphone cihazınızı kullanmaya başlayabilirisiniz.

rlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top