iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere Çözümü

iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere Çözümü

iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere Çözümü

Bilindiği üzere Apple firması geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ios 11 işletim sistemini yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte arayüzde çok ciddi değişimler göze çarptı.Genel olarak hız ve uygulamalar arasında sorun yaşanmasa da 16GB hafızaya sahip bazı cihazlarda saklama alanının yetersiz olduğuna dair hatalar vermeye başladı. (Özellikle 5s ve 6 serisi). iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere çözümü için ;

ios 11 kullanan cihazınızda 1GB’a yakın boş alanınız kaldıysa bu uyarıyı almaya başlayacaksınız. Sürekli fotoğraflarınızı silerek günü kurtarmak isteseniz de bu uyarının nedeni genelde uygulamaların Belgeler ve Verilerindendir. daha Bu uyarıyı almanızın nedeni sadece hafıza alanını sonuna kadar doldurmanız olmayabilir. Bu uyarıyı alıyorsanız Apple sizi icloud kullanımına yönlendirecektir.

*Aşağıdaki işlemi yapmadan önce önemli fotoğraflarınızı, videolarınızı ve dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayınız.

iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere hatasını alıyorsanız aşağıdaki menüye girip program kullanımlarını görüp güncelledikten sonra sorununuzu çözebilirsiniz. Bunun için :

  • İlk olarak tuş kilidini açınız.
  • Ayarlar’a basınız
  • Genel’e basınız
  • iPhone Saklama Alanı’na basınız
  • Karşınıza iPhone nuzda kullandığınız programların kapladığı alanlar çıkacaktır.
  • İlk olarak Öneriler kısmını inceleyip uygulamanızı öneririz. (Kullanılmayanları Sil ile cihazınız da 1GB boyutunda yer açabilirsiniz)
  • Alt kısımda ise Saklama Alanı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır. Bu kısım boyut kullanımına göre sıralanmaktadır.
  • Boyutu çok yüksek olan programları gözden geçirip gereksiz olan belgeler ve verileri kaldırınız.
  • Yine de sorun giderilmiyorsa en çok yer kaplayan uygulamaları kaldırıp tekrar kurmanızı öneririz.

Tüm bu işlemlerden sonra aynı hatayı almaya devam ediyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Cihazınıza nasıl format atılacağınızı bilmiyorsanız sitemizin arama kısmından cihazının tam modelini yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum kısmından da bizlere ulaşabilirsiniz.

iPhone Saklama Alanı Dolmak Üzere Çözümü

iPhone Saklama Alanı Dolu

iPhone Saklama Alanı Uyarısı Kapatma

16GB iphone saklama uyarısı

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top