Iphone SE Dokunmatik Çalışmıyor

iphone se

Iphone SE Dokunmatik Çalışmıyor! Hard Reset Nasıl Atılır ?

Iphone SE dokunmatik çalışmıyor , ana ekranda kilitlendi, dondu, takıldı veya cihaza nasıl hard reset atabilirsiniz bu yazımızda bunu ele alacağız.

Apple cihazlar çok seyrekte olsa kilitlenme, donma, takılma veya dokunmatik çalışmama sorunu yaşamaktadırlar. Eğer iphone SE cihazınız kilitlendiyse, tuşlara basmanıza rağmen veya dokunmatik ekranda işlem yapmaya çalıştığınız halde hiç bir tepki vermiyorsa;

  •  Ana ekran (Home) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda yaklaşık 5,6 sn basılı tutarak telefonunuzu kapatınız.
  • Iphone SE cihazınız bu işlemden sonra kapanacaktır.
  • Kapanan cihazı yeniden Telefon Güç Power) tuşuna basılı tutarak yeniden açınız. Telefonunuzun parolasını girdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Resetlenen cihazınız da herhangi bir veri kaybı veya silinmesi yaşanmayacaktır. Bu işlem ile cihazınız sadece yeniden başlatılmaktadır. iPhone SE cihazınız da kilitlenme dokumatik çalışmama olayları genelde resim veya video düzenleme işlemlerinde gerçekleşir. Veri kaybolma sadece son çalıştığınız dosyalarda olabilir. Bunun dışında cihazınız yavaş şarj oluyorsa cihazı şarjdan çıkartın ve yine bu işlemi uygulayarak reset atın ardından tekrar şarja takın.

Eğer kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Format sonrasında sorunlarınız düzelmediyse cihazınızı servise götürmeniz gerekmektedir.

Iphone SE Format Atma

iphone SE kilitlendi

iphone SE dondu

iphone SE dokunmatik çalışmıyor

iphone SE kilitlendi

iphone SE tepki vermiyor

iphone SE hiç bir işlem yapmıyor

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top