Keenetic Modem Kurulumu

Keenetic Modem Kurulumu

Keenetic Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Keenetic Modem Kurulumu nasıl yapılır. Keenetic extra ve omni dsl modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi nedir. Keenetic kablosuz ayarları ve kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır. İlk olarak Keenetic modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz.

Modem Arayüz Adresi: my.keenetic.net veya 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: İlk kez kurulum yaptığınızda istemez veya “admin” 

Şifre: İlk kez kurulum yaptığınızda istemez. 

Keenetic cihazınızı daha önceden kurulum yaptıysanız, kullanıcı ve şifre belirlemişsinizdir. Eğer kullanıcı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız;

Modemin kulllanıcı ayarlarını sıfırlamak ve cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için ‘Reset‘ butonunu kullanın. Reset butonu cihazın arka panelinde bulunmaktadır. Düğmeye 10-12 saniye basılı tutun. Modemin resetleme işlemi sonrası işlemlere baştan başlayınız.

Keenetic Modem Arayüz İlk Kurulum

Web arayüze ilk girişinizde (Keenetic cihazınız fabrika ayarlarında olduğunda), İlk Kurulum Sihirbazı otomatik olarak başlatılır. ‘Kurulum Sihirbazını Çalıştır‘ butonuna tıklayın ve yapılandırmayı tamamlamak için adımları takip edin..

 • Lisans sözleşmesi sayfası açılacaktır Kabul Et butonuna tıklayın.
 • Keenetic cihazınız için bir yönetici parolası belirleyin sayfası açılacaktır. (Kullanıcı adı sabittir “admin” ) şifre oluşturarak devam butonuna basınız.
 • Açılan ekranda ADSL2+ yada VDSL2 seçeneğini seçerek Devam butonuna basınız
 • Açılan sayada;
  • Ülke seçiminde Türkiye
  • Sağlayıcı Ad: Any ISP
  • Giriş: Servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adı
  • Şifre:Servis sağlayıcınızdan aldığınız şifre 
  • Devam et butonuna basarak devam edin.  İnternet bağlantısı sonrasında kablosuz ağ ayarları yapılacaktır.
 • Wi-Fi bağlantı bilgileri kısmında Ağ adı ve Ağ şifresi belirleyerek Yapılandırmayı tamamla butonuna basınız.
 • Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer kurulumları doğru yaptığınız halde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınıza ulaşarak bilgi alınız.

Herhangi bir adımda problem yaşarsanız yorumlara yazınız.

www.telefonformat.com

www.google.com.tr

2 thoughts on “Keenetic Modem Kurulumu

 1. Ben Keenetic extra DSL modeminizi aldım kurulumunu yazdığınız belirli aşamaya kadar yaptım fakat servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adı ve şifremi öğrenip aynı şekilde giriyorum fakat şifre 4 haneli ve sizin müşteri hizmetlerinizi aradığımda bu şifre emin misiniz çok kısa dedi ve dediği gibi ben o kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum hata veriyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

Top