Lenovo Recovery Bios Boot Tuşu

Lenovo Recovery Bios Boot Tuşu

Lenovo Recovery Bios Boot Tuşu

Lenovo Recovery tuşu ile format nasıl atılır bu yazımızda bunu paylaşacağız. Lenovo marka laptop’unuzda ( dizüstü bilgisayar, notebook)  yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız laptop’unuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa recovery yaparak laptop’unuzu yeni satın almış gibi kurulumunu yapabilirsiniz. Lenovo Recovery bios boot tuşu

Lenovo Marka notebooklarda D:\ sürücüsü içerisinde imaj dosyası bulunmaktadır. Bunu Dvd ye yazdırmanız gerekmektedir. Daha sonra yazdırdığınız dvd yi ile bilgisayarı açarak recovery yapabilirsiniz. Bunun için recovery işlemini başlatmanız gerekmektedir. Eğer recovery ekranı gelmiyorsa alttaki adımı deneyerek format atabilirsiniz yada yorum kısmına kullandığınız dizüstü bilgisayarın model numarasını tam olarak yazarsanız sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Windows 10 F8 Tuşu ile Format Atma

Windows 10 işletim sistemini kullanıyosanız;

– Bilgisayar ilk açılış ekranında F8 Tuşuna devamlı basıp bırakınız.

– ** Eğer recovery menüsü açılmazsa Bilgisayar açık iken Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar onar ekranı gelene kadar tuşu bırakmayınız. Ekran açılınca işlemlere devam ediniz.

– Açılan ekranda Bilgisayarı onar (sorun gider ) seçeneğini seçiniz.

– Gelen ekranda Bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçiniz.

– Açılan ekranda eğer dosyalarınızın silinmesini istemiyorsanız Dosyalarımı Sakla seçeneğine tıklayınız. Eğer herşeyin sıfırlanmasını istiyorsanız Herşeyi kaldır seçeneğini tıklayınız.

– Format atma işlemi başlayacaktır. Format atma sırasında bilgisayarınızı kapatmayınız herhangi bir müdahalede bulunmayınız.

– Format işlemi bilgisayarınızın hızına göre farklılık gösterir.

Lenovo dizüstü bilgisayarların yeniden kurulumu bu kadardır.

Lenovo Bios ve Boot Tuşu

Lenovo laptoplarda (dizüstü bilgisayarlarda) bios tuşu modelden modele farklılık gösterebilir. Bios ayarlarına girmek için Bilgisayar ilk açılışta Delete tuşlarına hızlı hızlı bastıktan sonra bios ayarlarına giriş yapacaksınız.

Lenovo laptoplarda (dizüstü bilgisayarlarda) boot tuşu modelden modele farklılık gösterebilir. Boot menüsüne giriş yapmak için bilgisayar ilk açılışta F12 tuşuna hızlı hızlı bastıktan sonra boot menüsüne giriş yapacaksınız.

** Windows 10 nasıl format atıldığını öğrenmek için Tıklayınız.

** Yeni format attığınız cihazın imajını nasıl alınacağını öğrenmek için Tıklayınız.

** Eğer recovery ekranı gelmiyorsa dizüstü bilgisayarın model numarasını tam olarak yazarsanız sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Lenovo Bios Tuşu Nedir
Lenovo Bios Tuşu Hangisidir
Lenovo Recovery bios boot tuşu
Lenovo Recovery Tuşu Hangisidir
Lenovo Notebook Recovery Tuşu
Lenovo Recovery Tuşu
Lenovo Windows 10 8 7

www.telefonformat.com

www.google.com.tr

Bir cevap yazın

Top