Linksys Modem Reset

Linksys Modem Reset

Linksys Modem Reset

Linksys Modem Reset resetleme atma sıfırlama fabrika ayarlarına geri döndürme. İlk olarak kullandığınız modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.

Modeminizin açık ve ışıklarının yandığından emin olunuz.

Kullandığınız modemin arayüzüne giriş yapmıyorsanız, kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız veya  modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorsanız modeminize reset atmanız gerekmektedir. Bu işlem sonunda modeminizde kayıtlı olan tüm bilgiler silinmektedir. Resetlenen modeme yeni satın almış gibi kurulum yapmanız gerekmektedir.

Reset Düğmesi ile Reset Atma

Modeme reset atma işlemi nasıl yapılır? Modeme reset atmak için modemin arkasında bulunan RESET tuşuna ( bu tuş cihazın iç kısmında yer alır ve içe doğru basık haldedir.) bir ataç veya iğne yardımıyla 15 – 20 sn basılı tutunuz. Modemin bütün ışıkları aynı anda yanıp kapanacaktır. Işıklar kapanıp yeniden açıldığında modem resetleme işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır. Daha sonra modemin arayüzüne giriş yaparak tekrar kurulum yapabilirsiniz.

Modem Resetleme

Arayüzden Reset Atma Fabrika Ayarlarına Yükleme

Web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Yandex vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız.

Karşınıza Arayüze Giriş ekranı gelecektir.

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modellerde kullanıcı adını sormayıp sizden sadece şifre istemektedir. Bu cihazlarda kullanıcı adını yazmanıza gerek yoktur.)
Şifre: admin yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

Sol kısımda bulunan menüden Sistem Araçları linkine tıklayın. Açılan menüden Fabrika Ayarları linkine tıklayın.

Açılan ekranda Varsayılan ayarları Geri Yükle butonuna tıklayınız.

Modemin resetlenmesi 10 15 sn kadar sürebilir. Bu süre içinde modemi kapatmayın.

Kullandığınız modemin arayüze giriş ve kurulum bilgilerine sitemizden arama yaparak ulaşabilirsiniz.

 www.telefonformat.com

www.google.com.tr

Bir cevap yazın

Top