Meizu M5 Ekran Görüntüsü Alma

Meizu M5 Ekran Görüntüsü Alma

Meizu M5 Ekran Görüntüsü Alma

Meizu M5 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Meizu M5 Note ScreenShot Alma Paylaşma! Meizu M5 Tuş Kombinasyonu ! Meizu M5s Ekran resmi nasıl alınır! M5s Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız.

İlk olarak cihazın özelliklerini paylaşalım.

Meizu M5 Hakkında :

Meizu firması akıllı telefon pazarında satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. M5 fiyat performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine yer buldu diyebiliriz.  Meizu’nun güne kadar ürettiği en iyi telefonlar arasında yer alan cihaz :

720 x 1280 çözünürlükte, 5.2 inç IPS ekran ile geliyor. Telefonda 3 GB Ram ve 32GB dahili depolama alanı kullanıyor. Telefonun arkasında 13MP , ön tarafında ise 5MP ön kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android Marsmallow kullanan P2 5100 mAH değerinde batarya ile geliyor. Quad-core 1.5 GHz ARM Cortex-A53 işlemci ile orta seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Meizu M5 cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
  • Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz.
  • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
  • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.
  • Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.
  • Meizu M5 cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.

Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz yorumlar kısmından yazıp bize ulaşabilirsiniz.Meizu M5 cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Meizu M5 nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

 www.telefonformat.com  www.alexa.com
Meizu M5S ekran görüntüsü alma paylaşma nasıl yapılır
Meizu M serisi telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır
Meizu M5 Note ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu

One thought on “Meizu M5 Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

Top