Netis Access Point Arayüz ip Adresi Kurulumu

Netis Access Point

Netis Access Point Arayüz Şifresi Kurulum

Netis Access Point Arayüz Şifresi Kurulum ayarları nasıl yapılır? İlk olarak Access Point’ in kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen cihazınızı resetleyiniz.

Önce cihazınızı alttaki resimde gösterildiği gibi bilgisayara bağlayınız. Bilgisayar otomatik olarak ip adresi almayacaktır. Bilgisayarınıza el ile ip vermeniz gerekmektedir. El ile ip nasıl verilir yazının devamında anlatılmaktadır. Adım adım doğru bir şekilde ayarları yapınız.

Bilgisayara El ileip Verme

Denetim Masasına giriş yapınız. Ağ ve Paylaşım Merkezine giriş yapınız. Açılan pencereden Yerel Ağ Bağlantısı (işraretli olan kısım) kısmına tıklayınız.

Açılan pencerede Özellikler butonuna tıklayınız. ( İşaretli olan kısım)

Açılan pencerede İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) üzerine gelerek çift tıklayınız ip vereceğiniz pencere açılacaktır.

  • Açılan pencerede Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini seçiniz.
    IP adresi: 192.168.1.2 ( 2 olan kısma siz 1- 254 aralığında bir sayı yazabilirsiniz. ” 254” Hariç)
    Alt ağ maskesi: 255.255.255.0 olarak yazarak Tamam butonuna basınız. Pencere kapandığında açık olan tüm pencereleri kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yapınız. Access pointin kurulumunu yaptığınızda burada yapmış olduğunuz ayarları tekrar eski haline getiriniz.

** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

Netis Access Point ip Kurulum Arayüz

  • Access point kullanıcı adı ve şifre aşağıda verilmiştir.
  • Access Point Arayüz Adresi: 192.168.1.254
  • Kullanıcı Adı: 
  • Şifre: –  Kullanıcı adı ve şifre istememektedir. Eğer İsterse İkisi de admin yazınız.

Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen Access Pointi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Access point arayüzüne giriş yaptığınızda ayarlarını yapabilirsiniz. Kurulum sonunda internet kablosunu bilgisayardan çıkarıp modeme takmayı unutmayınız.

** Kullandığınız Access Point ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Resimli olarak kurulumunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yorum kısmına tam Markası ve Modelini yazarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede kullandığınız cihaz ile ilgili makale hazırlanacaktır.

Netis Access Point Kurulum

Netis Access Point ip address

Netis Access Point arayüz

Netis Access Point Kurulum

www.google.com

www.telefonformat.com

2 thoughts on “Netis Access Point Arayüz ip Adresi Kurulumu

Bir cevap yazın

Top