Piranha Go 4 Tab Format Atma Sıfırlama Rom Yükleme

Piranha Go 4 Tab

Piranha Go 4 Tab Format Nasıl Atılır ?

Piranha Go 4 Tab format nasıl atılır? Tabletinizde yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız tabletinizi ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak tabletinize format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce tabletinizde bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Tabletinizin şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Tabletinizin şarjı en az yüzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi üzerinde formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

 • İlk olarak menü kısmından Ayarlar’a tıklayınız.
 • Yedekle ve Sıfırla‘ya basınız.
 • Fabrika verilerine sıfırla‘ya basınız.
 • Tableti sıfırla‘ya basınız.
 • Her şeyi sil‘e basınız.
 • Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basınız.
 • Tablet fabrika ayarlarını yeniden oluştururken bir müddet bekleyiniz.
 • Tableti yapılandırmak için ve kullanıma hazır hale getirmek için tablet ekranındaki açıklamaları uygulayınız.

Tabletinizin yeniden kurulum  işlemi bu kadardır.

Piranha Go 4 Tab FlashTool Programı Aracılığıyla Yazılım ( ROM ) Yükleme

Piranha Go 4 Tab yazılım ( Rom Atma ) Yükleme işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Yazılım yükleme işlemi genelde ana ekran şifresi unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran çalışmıyorsa kullanılmaktadır. Yazılım ( Rom ) yükleme işleminden sonra tabletinizdeki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız. Yazılım yükleme işlemi sırasında adımları atlamayınız. Gerekli olan Rom’u Alttaki linkten doğru bir şekilde indiriniz. Yaptığınız eksik bir adım veya indirdiğiniz yanlış bir rom tabletinizin çalışmamasına sebeb olabilir. Bu sebebten dolayı www.telefonformat.com sorumlu tutulamaz.

Tablet’e Rom Yükleme yapmadan önce birkaç hazırlık yapmanız gerekmektedir. Öncelikle tabletinizn şarjı %50 üzerinde olmalıdır. Bilgisayara bağlantı kablosu elinizde mevcut olmalıdır.
1. FlashTool programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. FlashTool programı indirmek için Tıklayınız.
2. Gerekli Rom için BURAYA tıklayarak açılan ekranda tabletinizin tam modelini yazın ve aratın. Gerekli Rom’u Sürücüler ve Yazılımlar kısmına tıklayarak indiriniz. NOT: Buradan indirdiğiniz Rom tabletinizin tam modeline uygun olması gerekmektedir. Aksi takdirde tabletinizde kalıcı hasar oluşabilir. 

Hazırlıkları tamamladıktan sonra rarlanmış dosyaları masa üzerine çıkartın ve resimli anlatımdaki adımları ilzyerek rom atma işlemine başlayabilirsiniz.

 • Tabletinizi kapatın bilgisayara ilk aşamada bağlamayın.
 • FlashTool.rar  Dosyasını rardan çıkarttığınız zaman iki adet klasör göreceksiniz. MTKUsbAll klasörüne giriniz.
  Daha sonra New inst. win 7&8×64 klasörüne giriniz. Klasör içerisinde bulunan dosyalardan işletim sisteminize uygun olan sürücüyü yönetici olarak çalıştırın ve bilgisayarınıza yükleyin. Kurulum adımları altta yer almaktadır.
 • Kuruluma İleri tıklayarak başlıyoruz.

 • Bu sürücü yazılımını yinde de yükle tıklayınız. ( Bu 3 defa çıkacaktır. )


 • Son‘a tıklayarak kurulumu bitiriyoruz.

 • Kurulumlar tamamlandığı zaman SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212 klasörü içerisindeki Flash_tool.exe programını çalıştırınız.
 • Açılan Ekranda Scatter-loading Butonuna tıklayınız. Açılan ekranda indirdiğiniz rom dosyasının içinde bulunan MT****_Android_scatter.txt (**** olan kısım tabletinizin modeline göre değişik yazacaktır.) dosyasını seçiniz.
  Firmware->Upgrade Seçeneğine tıklayınız. 
 • Ardından Usb Kablo ile tableti bilgisayara bağlayın. Eğer adımları doğru bir şekilde yaptıysanız 10-15 sn içerisinde sürücüler yüklenecek ve rom atma ( yazılım yükleme) işlemi başlayacaktır.
 • Yazılım yükleme işlemi sırasında tableti bilgisayardan çıkartmayınız. Tablete müdahale etmeyiniz.
 • Tablet Rom atma işlemi bittiğinde ekrana yeşil bir uyarı gelecektir. Bu adımdan sonra programları kapatarak tableti bilgisayardan çıkartın. Güç düğmesine basarak tabletinizi açın. İlk açılışta tabletiniz gerekli program yüklemesi veya ayarları yaptığı için biraz geç açılabilir (10 15 dk) bu süre zarfında bekleyiniz.

Tabletenize Rom yükleme işlemi bu kadardır. Rom yükleme işlemini bitirdiğinizde tabletinizi yeni almış gibi kurulumlarını yapıp kullanabilirsiniz.

Piranha Go 4 Tab Rom Yükleme

Piranha Go 4 Tab Format Atma

Piranha Go 4 Tab Tab Sıfırlama

Bir cevap yazın

Top