Samsung Galaxy A6 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A6 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A6 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy A6 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Samsung Galaxy A6 ScreenShot Alma Paylaşma! Samsung A6 Tuş Kombinasyonu! Galaxy A6 Ekran resmi nasıl alınır! Galaxy A6+ Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız.

Şu anda ülkemizde ve dünyada en popüler cihazlardan birisi olan Samsung Galaxy A6’nın ilk olarak özelliklerini paylaşalım.

Samsung Galaxy A6 Hakkında :

Samsung firması akıllı telefon pazarında ülkemizde de satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Samsung Galaxy A6 fiyat performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine çok kısa sürede yer buldu diyebiliriz. Samsung’un ürettiği en iyi fiyat performans telefonları arasında yer alan cihaz :

1080 x 1920 çözünürlükte, 5.5 inç IPS ekran ile geliyor. Telefonda 3 GB Ram ve 32 GB dahili depolama alanı kullanıyor. Telefonun arkasında 12MP , ön tarafında ise 8MP kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android  Oreo (8) kullanan Galaxy A6 3300 mAH değerinde batarya ile geliyor. Octa-Core 1.6 GHz ARM Cortex-A53 işlemci ile orta seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Samsung Galaxy A6 cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

İlk yöntem:

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
  • Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)
  • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
  • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.

İkinci yöntem:

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
  • Ana Ekran (Home) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)
  • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
  • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.
  • Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.
  • Galaxy A6 cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.

Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz yorumlar kısmından yazıp bize ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy A6 cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy A6 nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

A6 telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır.
Galaxy A6 ekran görüntüsü alma paylaşma nasıl yapılır
A6 Plus ekran yakalama
Samsung Galaxy A6 ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu
 www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top