Samsung Galaxy C5 Format Atma Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy C5 Format Nasıl Atılır ?

Samsung Galaxy C5 veya C5 dual model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi üzerinde formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

 • İlk olarak menü kısmından Ayarlar ikonu’na tıklayın.
 • Yedekle ve Sıfırla‘ya basın.
 • Fabrika ayarlarına sıfırla‘ya basın
 • Telefonu sıfırla‘ya basın.
 • Her şeyi sil‘e basın.
 • Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basın.
 • Telefon fabrika ayarlarını yeniden oluştururken bir müddet bekleyiniz.
 • Telefonu yapılandırmak için ve kullanıma hazır hale getirmek için telefon ekranındaki açıklamaları uygulayın.

Telefonunuzun yeniden kurulum (format) işlemi bu kadardır.

Samsung Galaxy C5 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy C5 veya C5 Dual model telefonunuza Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapın. Tuşları kullanarak telefona Reset atma işlemi genelde ana ekran şifresi unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran kullanılmıyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra telefondaki veriler silineceği için yedek almayı sakın unutmayın.

 • İlk olarak cihazı kapatma tuşu ile kapatıyoruz.
 • Samsung Galaxy C5 kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma(+) ve Ana Ekran (Home) tuşlarına basarken  Telefon Açma(Power) tuşuna da basılı tutarak telefonu açınız.
 • Samsung logosunu geldiğinde tuşları bırakınız.
 • Karşımıza gelen ekranda Ses Kısma (-) tuşu seçim yaparak Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Telefonu Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Açılan ekranda Ses Kısma(-) ile alta gelip Yes–delete all user data işaretli iken Telefonu Açma(Power) tuşuna basınız.
 • Son olarak Reboot System Now‘ı seçip Telefonu Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Samgung Galaxy C7 model telefonunuza format atmak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Format Atma Sıfırlama Hard Reset

7 thoughts on “Samsung Galaxy C5 Format Atma Sıfırlama Hard Reset

 1. Kardeşim, öncelikle ben kilit ekranı şifremi unutmuştum ve hiçbir şekilde cihaza giremiyordum. Daha sonra bu formatı atmaya karar verdim. Attıktan sonra kurulum aşamasında cihaza senkronize edilen bir Google hesabı istedi ve yine ben bu hesabimin şifresini de unuttum. Sifreyi sifirlamaya çalıştım. Oturumu sifreyi unuttum gerekcesiyle acmaya calistim ama ne kadar ugrastiysam hicbir turlu olmadi. Şuan telefon elimde oyuncak gibi kaldı. Ne yapmam gerekiyor ? Yardımcı olursanız cidden çok sevineceğim şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba,
   Gmail hesabınızı bilgisayardan açabiliyor musunuz ve şifreyi format atmadan önce veya sonra değiştirdiniz mi? Çünkü değişimden sonra 2 3 gün boyunca güvenlik sebebiyle telefonu açamazsınız.
   İyi günler.

  1. Merhaba,

   Menü – Ayarlar – Yedekle ve sıfırla – Fabrika ayarlarına sıfırla – Telefonu sıfırla – Herşeyi sil

   olarak format atabilirsiniz.
   İyi günler.

 2. Merhabalar c 5 telefonuma bu şekil de format attım ondan sonra WiFi ve internet görmüyor nasıl yapabilirim

  1. Merhaba,
   Format işleminden önce wifi ile sıkıntınız var mıydı. Bu tarz sorunlar için garanti servisi ile iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Bir cevap yazın

Top