Samsung Galaxy J3 (2017) Format Atma, Sıfırlama, Hard Reset

Samsung Galaxy J3 (2017) model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi üzerinde formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

Zorla yeniden başlat

1. Cihazınız donmuşsa ve cevap vermiyorsa, cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna ve Ses Azaltma (-) tuşuna aynı anda 7 saniyeden uzun basın.

Cihazınız yavaşladığında donmaya başladığında alttaki adımları izleyerek sıfırlayabilirsiniz.

Uygulamalar ekranında,
1. Ayarlar’a tıklayınız
2. Sıfırla
3. Fabrika ayarlarına sıfırla
4. CİHAZI SIFIRLA
5. TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun.
Cihaz otomatik olarak yeniden başlar. Telefon açılınca ekrandaki adımları izleyerek telefonun kurulumunu yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy J3 (2017) Hard Reset

  1. Cihazınızı kapatma tuşu ile kapatınız.
  2. Samsung Galaxy J3 (2017) kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma(+), Ana Ekran Tuşu ve Telefonu Açma(Güç) tuşlarına aynı anda basınız.
  3. Android logosu geldiğinde tuşları bırakınız.
  4. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Güç) tuşuna basınız.
  5. Açılan ekranda Ses Azaltma(-) ile alta gelip “Yes” işaretli iken Açma(Güç) tuşuna basınız.
  6. Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  7. Daha sonra telefonu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top