Samsung Galaxy Note 9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy Note 9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy Note 9 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Samsung Galaxy Note 9 ScreenShot Alma Paylaşma! Samsung Note 9 Tuş Kombinasyonu! Galaxy Note 9 Ekran resmi nasıl alınır! Galaxy Note 9 Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız.

Şu anda ülkemizde ve dünyada en popüler cihazlardan birisi olan Samsung Galaxy Note 9’un ilk olarak özelliklerini paylaşalım.

Samsung Galaxy Note 9 Hakkında :

Samsung firması akıllı telefon pazarında ülkemizde de satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Samsung Galaxy Note 9 performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine çok kısa sürede en üst sırada yer buldu diyebiliriz. Samsung’un ürettiği en iyi performans telefonları arasında yer alan cihaz :

1440 x 2960 çözünürlükte, 6.4 inç Super Amoled ekran ile geliyor. Telefonda 6 GB Ram ve 128 GB dahili depolama alanı kullanıyor. Telefonun arkasında 12MP lik iki adet kamera, ön tarafında ise 8MP kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android  Oreo (8) kullanan Galaxy Note 9 4000 mAH değerinde batarya ile geliyor. Quad-core 2.7 GHz Mongoose M3 işlemci veya Qualcomm Snapdragon 845 (SDM845) ile üst seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Samsung Galaxy Note 9 cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

İlk yöntem:

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
 • Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)
 • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
 • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.

İkinci yöntem:

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
 • S-Pen’i yerinden çıkartınız
 • Karşınıza gelen ekrandan Akıllı Seçim‘e tıklayınız.
 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz kısmın seçimini yapınız.
 • Tamam’a basınız.
 • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.
 • Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.
 • Note 9 cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.

Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz yorumlar kısmından yazıp bize ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9 cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9 nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

Note 9 telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır.
Galaxy Note 9 ekran görüntüsü alma paylaşma nasıl yapılır
Note 9 Plus ekran yakalama
Samsung Galaxy Note 9 ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu
 www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top