Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Samsung Galaxy S10 ScreenShot Alma Paylaşma! Samsung S10 Tuş Kombinasyonu! Galaxy S10 Ekran resmi nasıl alınır! Galaxy S10 Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız.

Şu anda ülkemizde ve dünyada en popüler cihazlardan birisi olan Samsung Galaxy S10’un ilk olarak özelliklerini paylaşalım.

Samsung Galaxy S10 Hakkında :

Samsung firması akıllı telefon pazarında ülkemizde de satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Samsung Galaxy S10 performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine çok kısa sürede en üst sırada yer buldu diyebiliriz. Samsung’un ürettiği en iyi performans telefonları arasında yer alan cihaz :

1440 x 3040 çözünürlükte, 6.1 inç Dynamic Amoled ekran ile geliyor. Telefonda 8 GB Ram ve 128 GB dahili depolama alanı kullanıyor. Telefonun arkasında 12MP 16MP ve 12MP’lik üç adet kamera, ön tarafında ise 10MP kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android Pie(9) kullanan Galaxy S10 3400 mAH değerinde batarya ile geliyor. Samsung Exynos 9 Series 9820 işlemci veya Qualcomm Snapdragon 855 (SDM855) ile üst seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Samsung Galaxy S10 cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

İlk yöntem:

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
 • Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)
 • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
 • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.

İkinci yöntem:

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
 • Üst menüyü alt kısma doğru çekiniz.
 • Karşınıza gelen ekrandan Ekran görüntüsüne tıklayınız.
 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz kısmın seçimini yapınız.
 • Tamam’a basınız.
 • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.
 • Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.
 • Galaxy S10 cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.

Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz yorumlar kısmından yazıp bize ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

S10 telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır.
S10+ plus ekran görüntüsü alma paylaşma nasıl yapılır
s10e ekran yakalama
Samsung Galaxy S10 ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu
 www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top