Samsung Galaxy S9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S9 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S9 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Samsung Galaxy S9 ScreenShot Alma Paylaşma! Samsung S9 Tuş Kombinasyonu! Galaxy S9 Ekran resmi nasıl alınır! Galaxy S9+ Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız.

Şu anda ülkemizde ve dünyada en popüler cihazlardan birisi olan Samsung Galaxy S9’un ilk olarak özelliklerini paylaşalım.

Samsung Galaxy S9 Hakkında :

Samsung firması akıllı telefon pazarında ülkemizde de satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Samsung Galaxy S9 performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine çok kısa sürede yer buldu diyebiliriz. Samsung’un bu güne kadar ürettiği en iyi telefonlar arasında yer alan cihaz :

1440 x 2960 çözünürlükte, 5.8 inç IPS ekran ile geliyor. Telefonda 4 GB Ram ve 64 GB dahili depolama alanı kullanıyor. Telefonun arkasında 12MP , ön tarafında ise 9MP ve 8MP ön kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android  Oreo (8) kullanan Galaxy S9 3900 mAH değerinde batarya ile geliyor. Qualcomm Snapdragon 845 işlemci ile en üst seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Samsung Galaxy S9 veya S9 plus cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

İlk yöntem:

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
  • Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)
  • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
  • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.

İkinci yöntem:

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.
  • Ana Ekran (Home) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)
  • Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.
  • Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.
  • Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.
  • Galaxy S9 cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.

Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz yorumlar kısmından yazıp bize ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy J5 Pro cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

Galaxy S9 plus telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır.
S9+ ekran görüntüsü alma paylaşma nasıl yapılır
S9 ekran yakalama
Samsung Galaxy S9 ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu
 www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top