Siri Önerisi Kapatma

Siri Önerisi Kapatma

Siri Önerisi Kapatma

iPhone’unuz iOS’un en yeni sürümünü kullanıyorsanız telefonunuzda küçük de olsa değişiklikler farketmişsinizdir. En dikkat çekicilerden birisi : Siri’nin, iPhone’un kilit ekranında veya diğer işlevler arasında ‘Kısayollar’ önerileri sunmaya başlamasıdır. Öneri özelliği, Siri’nin belirli görevler, alarmlar, arama önerisi, yatma süresi, doğum günü uyarısı ve daha fazlası için düzenli bilgi istemelerini sağlar. Siri Önerisi kapatma

Farklı bir örnek verecek olursak belirli bir zamanda evinizden ofisine gittiğinizde, Siri otomatik olarak bu seyahatle ilgili gerekli bilgileri isteyecektir. Ancak, Siri’nin iPhone ekranınızı her zaman ayrıntılarla doldurmasını istemeyebilirsiniz çünkü bu rahatsız edici seviyeye ulaşabilmektedir.

Siri Önerileri Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır ?

Siri’nin önerileri göstermesini istemiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakmanın birkaç yolu vardır. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Aşağıdaki önerilerimizi uygulayınız.

*Öncelikle iOS’un en son versiyonunu kurmayı unutmayınız.

Bireysel uygulamalar için siri önerilerini devre dışı bırakma

–  ‘Ayarlar’ basınız

– ‘Bildirimler’ seçeneğine tıklayınız

– ‘Siri önerileri’ ne basınız

– Bu ekranda siri önerileri özelliğini destekleyen tüm uygulamalar gösterilecektir. Önerilerini görmek istemediğiniz uygulamayı bulun ve pasif hale getiriniz.

Tüm uygulamalar için siri önerilerini devre dışı bırak –

Tüm uygulama için bu özelliği bir kerede kapatmak istemeniz durumunda, uygulamanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Bundan sonra, kullanıcıların kilit ekranında herhangi bir öneri göstermeyeceklerini unutmayınız

– ‘Ayarlar’a basınız

-‘Siri & Arama’ seçeneğine dokununuz.

– Siri ve arama menüsü sayfasını aşağı doğru kaydırın.

-“Kilitli ekran önerileri” – “Arama Komutu Önerileri” – “Arama Önerileri” yazan kısımları kapatınız.

Bu özelliği herhangi bir uygulama için tekrar açmak için, yukarıda belirtilen adımları izleyerek aynı ayar sayfasına gidin ve seçim düğmesine basınız.

Siri önerileri kapatma ios 12

Hey Siri kapatma 

Ana ekran siri kapatma

www.telefonformat.com

www.google.com.tr

Bir cevap yazın

Top