Sony Xperia G3112 Format Atma Sıfırlama Hard Reset

Sony Xperia G3112 Format Nasıl Atılır ?

Sony Xperia G3112 model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 80 olmalıdır.

Android işletim sistemi üzerinde format atma, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak menü kısmından Ayarlar ikonu’na tıklayın.
  • Yedekle ve Sıfırla‘ya basın.
  • Fabrika verilerine sıfırla‘ya basın
  • Telefonu sıfırla‘ya basın.
  • Her şeyi sil‘e basın.
  • Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basın.
  • Telefon fabrika ayarlarını yeniden oluştururken bir müddet bekleyiniz.
  • Telefonu yapılandırmak için ve kullanıma hazır hale getirmek için telefon ekranındaki açıklamaları uygulayın.

Telefonunuzun yeniden kurulum işlemi bu kadardır. Donanımsal olarak aşağıda adımları takip ederek telefonunuza format atabilirsiniz.

Sony Xperia G3112 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Sony Xperia G3112 Hard Reset yapmak için tuş kombinasyonu bulunmamaktadır. Bunun için Sony’nin yardımcı programı olan Xperia Companion programı bilgisayarınıza indirilmedir. Bu program sayesinde telefonunuza format atma, güncelleme ve yedekleme yapabilirsiniz. Programı BURAYA tıklayarak veye Sony’nin kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Programı kullanmadan önce telefonun şarjı %80 den fazla olmalıdır. İlk etapta; yeni program kurulumu ve programın ilk çalıştığı zamanda telefonu bilgisayara bağlamayınız. Alttaki adımları izleyerek telefonun hangi adımda bilgisayara bağlanması gerektiği hakkında size bilgi verilecektir. Lütfen adımları atlamadan sırasıyla ve doğru bir şekilde takip ediniz.

Programı indirme işlemini bitirdiğinizde bilgisayara kurulumunu yapın.

1.     Lisans şartlarını ve hükümlerini kabul ediyorum yanındaki onay kutucuğunu işaretleyerek yükle’yi  tıklayınız. Programın kurulmasını bekleyiniz.
1

2.    Kurulum işlemi yaparak bu ekrana gelir. Kapat ile bu ekranı kapatınız.
2

3.  3 Masa üzerine bu simge gelecektir. Buradan programı çalıştırın.

4.  Karşınıza alttaki ekran gelecek buradan Software Repair’e tıklayınız. Açılan ufak ekranda telefon kısmını tıklayınız. ( Bu adımda telefon bilgisayara kesinlikle bağlı olmamalıdır. Telefon bilgisayara bağlı ise lütfen çıkarın.)4

5.   Burada telefonunuzun bataryasının %80 veya daha fazla olmasını gerektiğini söylemektedir. Eğer değilse telefonunuzu tam şarj ederek işlemlere devam ediniz. Next(ileri) tuşuna basarak sonraki adıma geçiyoruz.5

6.  Bu ekranda Google Hesabınızın Kullanıcı adı  ve şifrenizi bilmeniz gerektiği hakkında sizi uyarmaktadır. Google hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini hatırlamıyorsanız işlemlere devam etmeyiniz. Eğer bu bilgileri biliyorsanız kutucuğu işaretleyerek Next(ileri) tuşu ile sonraki adıma geçiniz.
6

www.telefonformat.com

7.  Karşınıza alttaki ekran gelecek bu adımda herhangi bir işlem yapmıyoruz. Attaki toolbar tamamen dolduğunda otomatik olarak bir sonraki ekrana geçecektir.
7

8. Alttaki ekran adımlarına kadar geldiğinizde izlemeniz gereken 5 adım var. Bunları sırasıyla yapınız.

1. Telefonun bilgisayara bağlı olmadığından emin olun
2. Cihazı kapatın ve kapalı olduğundan emin olduğunuzda 5 sn bekleyin.
3. Cihaz kapalı iken Ses Kısma(-) tuşuna basılı tutun
4. Ses Kısma(-) tuşu basılı iken telefonu bilgisayara usb kablosu ile bağlayınız.
5.Program bir sonraki adıma geçene kadar öyle bekleyiniz. Eğer geçmezse başka bir usb ile yeniden deneyiniz.
8

9. Eğer adımları doğru bir şekilde yaptıysanız alttaki ekran karşınıza çıkacaktır. Burada  tüm dosya resim rehberin silineceği söyleniyor.  I understand that my personal content will be lost  olan kısmı onaylayıp Next(İleri) tıklayınız.9

10. Bu kısımda size telefonu çıkartmayın diye uyarıyor. Next(ileri) tıklayınız. ( Bu kısımdan sonra telefonu işlemlerin sonuna kadar bilgisayardan bağlantısını koparmayınız. Bilgisayardan telefonu çıkartmayınız.)10

11. Bu şekilde telefonun formatlama işlemi başlamış oluyor. Bu işlem biraz fazla sürebilir. Bu nedenle telefonu bilgisayardan çıkartmayınız. İşlemlerin sonuna kadar bekleyiniz. Bu işlemler sırasında bilgisayarın internetini kesmeyiniz.11

12. Sonra karşınıza bu ekran otomatik olarak gelecek. Yine bu ekranda da telefonu bilgisayardan çıkartmayınız. İşlemlerin sonuna kadar bekleyiniz. Bu işlemler sırasında bilgisayarın internetini kesmeyiniz.12

13
Sony Xperia G3121

13. Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuzu formatlamış olacaksınız. Done(Bitti) tıklayarak işlemi sonlandırın. Telefonunuzun usb kablosunu bilgisayarınızdan çıkartın ve telefonunuzu açınız.  Sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Xperia G3121 Format

Xperia G3121 Formatlama

Xperia G3121 Sifremi Unuttum

Xperia G3121 Hard Reset

Xperia G3121 Format Atma

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top