Superonline Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Superonline Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Superonline Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Superonline wifi şifresi nasıl değiştirilir. Süperonline modem arayüz şifresi değiştirme işlemi nasıl yapılır. Superonline kablosuz şifresi değiştirme nasıl yapılır. İlk olarak Superonline modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.

Modeminizin açık ve ışıklarının yandığından emin olunuz.

Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Yandex vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Karşınıza Arayüze Giriş ekranı gelecektir. Varsayılan kullanıcı adı ve şifre bilgileri aşağıdaki gibidir. ( Bazı modemlerde 192.168.2.1 olarak gelmektedir.)

Kullanıcı Adı: admin ( bazı modellerde kullanıcı adını sormayıp sizden sadece şifre istemektedir. Bu cihazlarda kullanıcı adını yazmanıza gerek yoktur.)
Şifresuperonline ( bazı modemlerde admin olarak deneyiniz) yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir.

Modem içerisine giriş yaptığınızda ana ekranda bulunan  kısmına tıklayınız. Açılan kısımda Güvenlik menüsüne tıklayınız.

  • Kablosuz Ağ Adı (SSID): Kablosuz ağınıza burada bir isim veriniz.
  • Güvenlik Seviyesi:  Şifreleme türünü WPA-PSK/WPA2-PSK seçin.
  • Kablosuz Şifre kutusuna en az 8  haneli Türkçe karakter içermeyen rakamlar ve harflerden oluşan bir şifre oluşturun. Uygula Butonuna tıklayınız.

Yaptığınız ayarları modem kaydedecektir. Kaydetme işlemi tamamlandığında ekran değişecektir.Değişiklikler kaydedildi ekranı geldiğinde Kapat butonuna tıklayınız ve ekranı kapatınız.
Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer kurulumları doğru yaptığınız halde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınıza ulaşarak bilgi alınız.

 

Bir cevap yazın

Top