Tenda Modem Kurulumu

tenda modem kurulumu

Tenda Modem Arayüz İlk Kurulum

Tenda Modem Kurulumu nasıl yapılır. Tenda modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız. Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz.

Modem Arayüz Adresi: 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: admin  yazarak Enter tuşuyla giriş yapınız. (Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen modeminizi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.)

Karşınıza Kolay Kurulum sayfası gelecektir. Gelen ekranda alttaki adımları doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Country : Turkey

Isp: 8/35

Vpı: 8

Vcı: 35

İnternet Connection Type :  PPPoE

User Name: Bu alana servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını gireceksiniz.

Password: Bu alana servis sağlayıcınızdan aldığınız Şifreyi gireceksiniz.

Security Key: Bu alanda Wireless için kullanmak istediğiniz şifreyi giriniz.

Tüm adımları doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olduğunuzda OK tuşuna tıklayınız. Ayarları kaydetme işlemi bittiğinde artık internete sorunsuz bir biçimde bağlanabilirsiniz.

 

Wireless Ayarları

Wireless gelişmiş kurulum için sağ üstte bulunan Advanced  butonuna tıklayınız. Gelişmiş Kurulum sayfası açıldığında sol tarafta bulunan Wireless menüsüne tıklayınız. Altında Wireless için gerekli menüler açılacaktır.

Basic Menüsü: Bu kısımdan Wireless için İsim(SSID) ve kullanmasını istediğiniz kanalı ayarlayınız.

Security Menüsü: Bu kısımda Şifreleme türünü Wpa/Wpa2 olarak seçin. Altındaki kutucuğa modeminiz için gerekli şifreyi girin. Daha sonra Apply Save butonuna tıklayınız. Gerekli ayarların kayıt işlemi sonlandığında modeminizi artık kullanabilirsiniz.

Tenda Modem kurulumu

Tenda D301 Arayüz ayarları

Tenda D301v2 Arayüz ayarları

Tenda v300 Hızlı kurulum

Tenda d151 Şifre

Tenda d151 Kurulumu

Tenda D 151 Ayarları

www.telefonformat.com

www.google.com.tr 

Tenda Modem Kurulumu Şifre Wireless Arayüz Sıfırlama resetleme nasıl kolay kurulum fabrika ayarları default password d301 d301v2 v300 ac6 d151 kablosuz tenda modem kurulumu nasıl yapılır. Tenda modem ayarları 192.168.1.1 web adresinden giriş yaparak yapılır.

Bir cevap yazın

Top