Vestel Venüs Z40 Format Atma Hard Reset

Vestel Venüs Z40 Format Atma Hard Reset

Vestel Venüs Z40 Format Nasıl Atılır ?

Vestel Venüs Z40 format nasıl atılır bu yazımızda bunu açıklayacağız. Z40 model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız ilk olarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatınız. Bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak akıllı telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Format atma işlemini yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberinizin yedeğini almayı unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi kullanan Vestel cihazlarda formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

-ilk olarak tuş kilidini açınız.

-Menü kısmından Ayarlar’a basınız.

-Sistem’e basınız.

-Sıfırla‘ya basınız.

-Fabrika ayarlarına sıfırla‘ya basınız.

-Sıfırla‘ya basınız.

-Telefonu Sıfırla‘ya basınız.

Telefonunuz fabrika ayarlarına geri yüklenirken bekleyiniz. Telefonunuz yeniden başlayacaktır.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz ilk kurulumunu yaptığınız ayarlara geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Telefonunuzun sıfırlama işlemi bu kadardır.

Vestel Venüs Z40 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Vestel Venüs Z40 model telefonunuza Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tuşları kullanarak telefona Hard Reset işlemi genelde ana ekran şifresi unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya dokunmatik ekran tepki vermiyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra telefonunuzdaki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız.

  • İlk olarak cihazınızı Telefon Güç (Power) tuşu ile kapatınız.
  • Vestel Venüs Z40 kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonunuzu açınız.
  • Android System Recovery ekranı görüntülene kadar tuşları bırakmayınız.
  • Açılan ekranda Ses Kısma (-) tuşu ile seçim yaparak “wipe data/factory reset” üzerine gelip Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.
  • Gelen ekranda Ses Kısma (-) tuşu ile alta gelip yes–delete all user data işaretli iken Telefon Güç (Power) tuşuna basarak formatlama işlemine başlatınız.
  • İşlem bitene kadar bekleyiniz.
  • Son olarak ” Reboot System Now” seçili gelecektir. Telefon Güç (Power) tuşuna bastıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Şimdi Akıllı telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Vestel Venüs Z40 Telefona Format nasıl Atılır

Vestel Venüs Z40 Hard Reset Nasıl Yapılır

Venüs Z40 Resetleme

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top