Whatsapp mesaj gitmiyor 2020

Whatsapp mesaj gitmiyor 2020

Whatsapp mesaj gitmiyor 2020

Whatsapp mesaj gitmiyor. İnternet var ama Whatsapp mesaj gönderemiyorum. whatsapp mesaj alamıyorum. Sadece bir kişiye mesaj gönderemiyorum. whatsapp mesaj gitmiyor saat işareti çıkıyor. whatsapp mesaj gönderme sorunu ve çözümü. whatsapp toplu mesaj gitmiyor. Whatsapp mesaj gitmiyor 2020

Zaman zaman WhatsApp uygulaması ile mesajı gönderemiyor veya alamıyor olabilirsiniz. Bunun birkaç nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında genellikle İnternet bağlantınızın kötü veya cihazınızın internet bağlantısının olmaması gelmektedir.

İnternet Bağlantısı Nedeniyle Mesaj Gitmemesi

Bağlantı sorunlarını nasıl giderebilirsiniz;

1. Telefonunuzda Ayarlar ikonuna dokunun> Ağ ve İnternet sekmesine dokunun> Uçak modu‘nu etkinleştirin  ve etkisizleştirin.

2. Telefonunuzda Ayarlar ikonuna dokunun> Ağ ve İnternet sekmesine dokunun> Veri kullanımı  sekmesine dokunun> Hücresel veri‘ye dokunarak açık konuma getirin.

3. Telefonunuzda Ayarlar ikonuna dokunun> Uygulamalar ve bildirimler  sekmesine dokunun > WhatsApp sekmesine dokunun> Veri kullanımı sekmesine dokunun > Arka plan verisi‘ni açık konuma getirin.

4. Telefonunuzun Ayarlar ikonuna dokunun > Ağ ve İnternet sekmesine dokunun > Kablosuz sekmesine dokunun > Kablosuz‘u kapatıp tekrar açın.

5. Farklı kablosuz ağından bağlanmayı deneyin.

Cihaz Kaynaklı Sorunlar Nedeniyle Mesaj Gitmemesi

Bazı durumlarda telefonunuzun yeniden başlatılması veya kapatılıp açılması gerekmektedir. Telefonunuzu yeniden başlatarak whatsapp uygulamasında mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

Uygulama Kaynaklı Sorunlar Nedeniyle Mesaj Gitmemesi 

1. Mesaj gönderdiğiniz kişi sizin numaranızı engellemiş olabilir. Bu nedenle farklı bir kişiye mesaj göndererek deneme yapınız.

2. Doğrulama işlemini tamamlamamış olabilirsiniz. Doğrumala yaptığınızdan emin olunuz.

3. WhatsApp üzerinden mesaj göndermeye çalıştığınız kişinin telefon numarası yanlış kaydedilmiş olabilir.

4. Whatsapp uygulamasının telefondan kaldırılıp yeniden kurulması gerekebilir. Bu adımı en son uygulayınız. Uygulama kaldırılmadan önce yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz.

Daha ayrıntılı bilgi için

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top