Wi-fi hızlandırma yöntemleri

Wi-fi hızlandırma yöntemleri

Wi-fi hızlandırma yöntemleri nelerdir diye düşünüyorsanız bu yazımız sizlere göre. İnternette sörf yapmaya çalışırken sayfaların yavaş açılmasından daha fazla sinir bozucu bir şey olamaz. Kablosuz internetiniz acı verici derecede yavaşsa bu yazımız tam sizlere göre. Modeminize gelen hız oldukça yüksek olsa da wi-fi çekiminde sorun yaşıyorsanız sörf yaparken hızınız oldukça yavaş olucaktır. Wif-i hızlandırma yöntemleri ne gelin birlikte göz atalım. Modeminizin wi-fi çekim gücü söz konusu olduğunda bilmeniz gerekenler şunlardır:
1 – Modeminizi asla yere koymayın


Ev routerları sinyallerini aşağı doğru yayacak şekilde tasarlanmıştır. Yani yönlendiricinizi yere yerleştirdiğinizde tüm kablsuz yayın zemine doğru gider.Kablosuz internetin iyi işlev görmesi için kesinlikle yerde durmaması gerekmektedir.

2-Modeminizi kapalı bir alana yerleştirmeyin


Modeminizi toza, suya, kırılmaya karşı korumak isteyebilirsiniz ancak kilitli bir dolap veya dolapta tutmak hızınızı oldukça yavaşlatacaktır. Bunun nedeni, sinyalin dolabın kapısı tarafından emilmesi ve modeminizin neredeyse işe yaramaz hale gelmesidir. Bunun yerine biraz daha yüksek bir rafta tutun, böylece daha hızlı internete bağlanabilirsiniz.

3- Modeminizin yerleşimi


Aklında tutmanız gereken en önemli şeylerden biriside modeminizin konumu. Kablosuz dalgalar yanlarına gelen şeyler tarafından kolayca emilir. İşte bu nedenle yönlendiricinizi minimum engel olacak bir yere yerleştirmeniz gerekir. Evin her köşesinden erişilebilen bir odaya yerleştirin. Bu şekilde sinyal gücünün evin tüm alanlarında eşit olmasını sağlayabilirsiniz.

4- Antenlere dikkat edin


Modeminizin iki harici anteni olması durumunda, birini düz, diğerini ise sola doğru yatay olarak yatırmanız gerekmektedir.

5- Elektronik öğeleri modeminizden uzak tutun


Modeminizi bilgisayarınızın yanında tutmak kablosuz hızını düşürecektir. Televizyon setleri, mutfak aletleri, bilgisayarlar gibi şeyleri modeminizden uzakta tutunuz. Bu gibi elektronik cihazlar modeminizin sinyallerini etkileyerek sinyalin zayıf olmasını sağlar. Modeminizi etkileyebilecek herhangi bir elektronik cihazdan uzak tuttuğunuzdan emin olun.Kablosuz hız önemlidir.

Wi-fi az çekiyor
Kablosuz internet hızlandırma
Wireless bağlantı sorun
gadgetsnow ipuçları

https://www.telefonformat.com 

Bir cevap yazın

Top