Windows 10 Usb Oluşturma Format Resimli Anlatım

Windows 10 Usb

Windows 10 Usb Oluşturma

Windows 10 Usb hazırlama iki adımdan oluşmaktadır.İlk olarak Media Creation Tool ile Windows İso dosyasını indiriyoruz. Ardından Rufus İle Başlangıç Usb’sini hazırlıyoruz. Bu adımları sırasıyla ve doğru bir biçimde yaptığınızda Usb ile Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz.

1-) Media Creation Tool ile Windows İso İndirme

İlk önce  Buradan MediaCreationTool.exe yi indirerek bilgisayarada kaydedin ve programı çalıştırın. Programın açılışı biraz zaman (bilgisayarınızın hızına göre) almaktadır. Program açılana kadar bekleyiniz.

Ekran açıldığında program kendi işlem yapacaktır. Bir süre bekleyiniz. Daha sonra karşınıza gelen ekranda Kabul Et butonuna tıklayınız.

Program yine bir süre kendi işlem yapacaktır. Bir süre yine bekleyiniz. Daha sonra karşınıza gelen ekranda Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur  seçeneğini seçerek  İleri butonuna tıklayınız.

Bu ekranda aşağıdaki resimdeki gibi Dil seçeneğini, Sürümü ve Mimariyi (Her ikisi seçeneğini seçmeniz önerilir.) seçerek İleri butonuna tıklayın.

 

Tamam botonuna tıklayınız.

İso Dosyası seçeneğini seçerek ileri tıklayınız.

Dosyalar indirilirken herhangi bir işlem yapmayınız. Bilgisayarınızı kapatmayınız. Bilgisayarın internet bağlantısını kesmeyiniz.

 

ISO dosyasını indirme işlemi internetinizin hız durumuna göre oldukça zaman alacaktır. İndirme işlemi bittiğinde dosyaların birleştirme ekranı açılacaktır. Bu ekranda da herhangi bir işlem yapmayınız. İşlemler bittiğinde sona tıklayınız.

www.telefonformat.com

 

2- Rufus İle Başlangıç Usb Hazırlama

İndirdiğimiz iso dosyasını Usb belleğe yazmak için Rufus programını indirmemiz gerekmektedir. Buradan   gerekli programı bilgisayara kaydettikten sonra çalıştırınız. 

Açılan ekranda ayarları resimdeki gibi yapınız. İlk olarak;
1 numaralı işaretli kısımda indirdiğiniz windows 10 iso dosyasını seçin. Daha sonra,
2 numaralı işaretli kısımda eğer eski bir bilgisayarda veya notebook da  windows 10 kurulumu yapacaksanız “MBR Bölüm Düzeni: BIOS ya da UEFI için ” seçeneğini seçin. Eğer kullandığınız  bilgisayarınız veya notebook yeni ise “UEFI için GPT Bölüm Düzeni” ni seçiniz. Başlat butonuna tıklayarak işleme başlayınız.

Usb hazırlama işlemi başladığında usb belleği bilgisayardan çıkartmayınız. Herhangi bir işlem yapmayınız. Hazırlama işlemi işlemi bittiğinde Kapat Butonuna tıklayarak programı kapatabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra Windows 10 format atmak için gerekli olan flash bellek hazırlanmış olacaktır. Bu usb bellek ile windows 10 kurulumu yapabilirsiniz.

Windows 10 nasıl format atacağınız öğrenmek için BURAYA tıklayınız.

 

Media Creation Tool Resimli Anlatım
Rufus Resimli Anlatım
Usb bellek ile Windows 10 nasıl kurulur
Usb bellek ile Windows 10 format Atma

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top