Xiaomi Redmi 7 Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Redmi 7 Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Redmi 7 Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi Redmi 7 Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır? Xiaomi Redmi 7 ScreenShot Alma Paylaşma! Xiaomi Redmi 7 Tuş Kombinasyonu! Redmi 7 Ekran resmi nasıl alınır! Redmi 7 Pro Screenshot (SS) nasıl yapılır bu yazımızda açıklayacağız. İlk olarak şu anda ülkemizde en çok satılan markalardan birisi olan Xiaomi Redmi 7’nin özelliklerini paylaşalım.

Xiaomi Redmi 7 Hakkında :

Redmi firması akıllı telefon pazarında ülkemizde satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi firması ile bağlarını koparacaklarını açıklayıp yola sadece Redmi olarak devam edeceklerini açıklamışlardı. Bu açıklamadan sonra açıklanan ilk telefon Redmi 7 oldu.

Redmi 7 fiyat performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine yer buldu diyebiliriz. Xiaomi’nin 2019 nisan ayında çıkaracağı cihaz bu aralar en çok satan cihazlar arasına girmeyi başardı:
720 x 1520 FHD çözünürlükte, 6.26 inç IPS ekran ile geliyor. Telefonda 2 GB Ram ve 16 GB dahili depolama alanı kullanıyor.

Telefonun arkasında 12MP ve 2MP, ön tarafında ise 8MP ön kamera bulunuyor. İşletim sistemi olarak Android 9.0 (Pie) kullanan RedMi 7 4000 mAH değerinde batarya ile geliyor. Qualcomm Snapdragon 632 işlemci ile orta seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden RedMi 7 cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

İlk yöntem:

-Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.

-Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutunuz. (Yaklaşık iki saniye basılı tutmanız gerekiyor)

-Ekran görüntüsünün başarıyla alındığını belirten kamera deklanşör sesini duyunca tuşları bırakınız.

-Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.

İkinci yöntem:

-Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana gidiniz.

-Üst menüyü alta doğru çekiniz.

-Ekran görüntüsü (Screenshot) yazan kısma tıklayınız.

-Ekran görüntüsü alınacak kısmı seçiniz

-Tamam’a basınız.

-Cihazınız ekranı resim olarak kaydetmiştir.

-Aldığınız ekran görüntüsüne Fotoğraflar (Gallery) bölümünden Ekran Görüntüsü (Screenshot) kısmından ulaşabilirsiniz.

-M30 cihazlarda bu görüntüyü anlık olarak Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü açtıktan sonra Paylaş simgesine tıklamanız yeterlidir.

Eğer yaptığınız bu işlem işe yaramaz yorumlar kısmından yazıp bize ulaşabilirsiniz.

Xiaomi RedMi 7 cihazınızda kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Xiaomi RedMi 7 nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

RedMi 7 Pro ekran görüntüsü alma paylaşma nasıl yapılır
Redmi 7 cihaz açıklaması özellikleri
Redmi 7 ScreenShot (SS) Tuş Kombinasyonu
 www.telefonformat.com www.alexa.com

Bir cevap yazın

Top