Xiaomi Redmi 8A Kilitlendi Dondu

Xiaomi Redmi 8A Kilitlendi Dondu

Xiaomi Redm 8A Kilitlendi Dondu ! Reset Nasıl Atılır ?

Xiaomi Redmi 8A Kilitlendi ! Xiaomi Telefon dondu! Dokunmatik çalışmıyor. Yavaşlamaya başladı. Siyah ekranda kaldı. Kilitlenen veya donma sorunu yaşayan Xiaomi marka telefona nasıl reset atarım yeniden başlatma işlemi nasıl yapılır?

Redmi 8A Hakkında :

Redmi firması akıllı telefon pazarında ülkemizde satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Redmi 8A fiyat performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine yer buldu diyebiliriz. Xiaomi’nin bu yeni modeli ilk çıktığı haftada en çok satan cihazlar arasına girmeyi başardı bile:

-1080 x 2340 çözünürlükte, 6  inç IPS ekran ile geliyor.

-Telefonda 2 GB Ram ve 16GB dahili depolama alanı kullanıyor.

-Telefonun arkasında 16MP,  2MP, ön tarafında ise 13MP ön kamera bulunuyor.

-İşletim sistemi olarak Android Pie(9) kullanan Redmi 8A 4000 mAH değerinde batarya ile geliyor.

-Qualcomm Snapdragon 630 işlemci ile üst seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Redmi 8A cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Xiaomi Redmi 8A kilitlendi ise ;

Xiaomi telefonlarda seyrekte olsa kilitlenme, donma veya takılma yaşamaktadır. Eğer cihazınız kilitlendiyse ve tuşlara basmanıza rağmen hiç bir tepki vermiyorsa Telefon Güç ( Power ) düğmesine yaklaşık 10, 15 sn basılı tutun. Cihaz bir kez titreyecektir ve ekran kapanacaktır. Cihaz titrediğinde Güç Tuşunu bırakınız. Cihazınızı yeniden başlatın. Ekran kapanıp yeniden açıldığında telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

** Eğer yaptığınız işlem işe yaramaz ise telefonun tam marka ve modelini yorumlar kısmına yazınız. 

Xiaomi cihazınız bu işlemden sonra reset’lenecektir. Resetlenen cihazınız da herhangi bir veri kaybı veya silinmesi yaşanmayacaktır. Bu işlem ile cihazınız sadece yeniden başlatılmaktadır. Akıllı cihazınız da kilitlenme olayları genelde resim veya video düzenleme işlemlerinde gerçekleşir. Veri kaybolma sadece son çalıştığınız dosyalarda olabilir.

Eğer kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Xiaomi nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top