Xiaomi Redmi Note 4 Format Atma Sıfırlama Hard Reset

Xiaomi Redmi Note 4 Format Nasıl Atılır ?

Xiaomi Redmi Note 4 model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi üzerinde formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

 • İlk olarak menü kısmından Ayarlar ikonu’na tıklayın.
 • Yedekle ve Sıfırla‘ya basın.
 • Fabrika ayarlarına sıfırla‘ya basın
 • Telefonu sıfırla‘ya basın.
 • Her şeyi sil‘e basın.
 • Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basın.
 • Telefon fabrika ayarlarını yeniden oluştururken bir müddet bekleyiniz.
 • Telefonu yapılandırmak için ve kullanıma hazır hale getirmek için telefon ekranındaki açıklamaları uygulayın.

Telefonunuzun yeniden kurulum işlemi bu kadardır.

Xiaomi Redmi Note 4 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Xiaomi Redmi Note 4 model telefonunuza Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapın. Tuşları kullanarak telefona Reset atma işlemi genelde ana ekran şifresi unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran kullanılmıyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra telefondaki veriler silineceği için yedek almayı sakın unutmayın.

 • Cihazınızı kapatma tuşu ile kapatınız.
 • Xiaomi Mi Redmi Note 4 kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma(+) ve Telefonu Açma(Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu açınız.
 • Mi logosu geldiğinde her iki tuşuda bırakabilirsiniz.
 • İlk olarak Recovery yazan kısma tıklayınız.
 • Karşımıza gelen ekranda Ses tuşlarını kullanarak English üzerine gelip Telefonu Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Açılan ekranda Ses Kısma(-) tuşu ile seçim yaparak “Wipe Reset” üzerine gelip Telefonu Açma(Power) tuşu ile seçimi onaylayınız.
 • Sonrasında yine Ses tuşları ile seçim yapıp “Wipe All Data” seçip Telefonu Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Son olarak “Yes” seçimi ile formatlama işlemini başlatabilirsiniz.
 • Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

25 thoughts on “Xiaomi Redmi Note 4 Format Atma Sıfırlama Hard Reset

 1. hocam güncelleme yaparken yeniden başlat yapıyor devamlı hard format da yemmedi ne yapmam lazım.

  1. Merhabalar,
   Sorunu tam olarak açıklayabilir misiniz ? (Hard Reset ekranına giremiyor musunuz.)

   1. hocam telefonum kasdığı için yeniden başlat yapdım bu seferde telefın açılmıyor yukarıda yazdığınız gibi hem power tuşuna hem ses açma tuşuna bastım bu seferde ekranda FASTBOOT yazısı çıkdı ne yapmam gerekiyor

    1. Merhaba,
     Telefonun şarjını %100 doldurarak tekrar deneyiniz.
     İyi günler.

 2. kardeş ses açma tuşu + power yapınca kablo takın diyo onu nasıl yapçaz

  1. Merhaba,
   Boothloader güvenlik amaçlı kilitlenmiş ve kilidi açmanız gerekmektedir. Sıfırlama yapabilmek için: “Ayarlar” – “Ek Ayarlar” – “Yedekleme ve Sıfırlama” – “Fabrika verilerine sıfırla”ya tıklayıp dener misiniz.

 3. Hocam guncelleme yaparken telefon kapandi guncellenior diyo ancak tahmini %20 bile doldumuyor yeniden baslatiyor yine guncelleniyor sayfasi geliyor. Hard resette yemedi telefon ne yapmak lazim???

  1. Merhaba,
   Güncelle seçeneğine değil, güncellemeyi indir seçeneğine tıklayınız. İnince güncelleme paketini seçin e tıkla downloaded_rom klasöründe dosyayı seç talimatları takip ediniz.
   İyi günler.

 4. beyler tlf markası arkasında mi yazıyor sadece ekran kilidini unuttum hard reset atmam lazım sizin dediginiz gibi yapıyorum ama şarja tak diyor o şekilde yapıyorum yine olmuyor. bana bir yardım eder misiniz

  1. Merhaba,
   Tam olarak takıldığınız kısım neresi ?
   İyi günler.

 5. Merhaba telefonumun ekran desenini unuttum ve hard reset atmam gerekiyor.Ama bende de kablo takın diyor.Şifreyi bilmediğim için de ayarlara giremiyorum.Boothloader kilidini nasıl açıcam?

  1. Merhaba
   MiPCSuite ve Mi Unlocking tool yardımı ile kilidi açabilirsiniz.

 6. Bende deseni unuttum tuslarla girdıgımde kablo takkın dıyor mipcsuit ve ınlocking acıklarmısımız

 7. Arama sırasında ahizeden ses gelmiyor. Hoparlör ve kulaklıktan geliyor ancak ahizeden ses gelmiyor ne yapmam lazım

  1. Telefonunuza format atmayı denediniz mi ? Formattan sonra sorun devam ediyorsa ithalatçı firma ile irtibata geçmeniz en doğru seçim olacaktır. (Sorun muhtemelen fiziksel)

 8. Merhaba cihazi yeni aldım ( global versiyon) tuş kilidini unuttuğum için resetlemek istiyorum fakat tarif etriginiz sekilde ses tusu ve kapatma tusuyla defalarca denedim olmadı. Ekrana sarj kablosunu takmam icon bir resim geliyor sadece, bahsettiginiz menu cikmiyor hic, ne yapmaliyim.

  1. Merhaba,
   Telefon şarjı %100 iken mi deniyorsunuz.
   İyi günler.

   1. %100 sarj olmasının faydası yok, kabloyu takmam icin çıkan resmin altında MiPCSuite yaziyor, siz de yukarda bundan bahsetmişsiniz nasıl yapıliyor bahsedebilir misiniz?

    1. MiPcSuite ile ilgili makale önümüzde günlerde yayınlanacaktır. İsterseniz linkteki videodan bakarak telefonunuza format atabilirsiniz
     İyi günler

 9. telefonda mi hesabı var. ama şifre bilinmiyor. yeni şifre de alınamıyor. telefonu nasıl sıfırlayabilirim.

 10. kardeşim bnm teleonu kapattığımda yada yeniden başlattığımda telefon açılmıyor hatta daha dün aldığım yere verdim oda yazılımcıya gönderdi bu gün bi deniyim dedim yazılım atılmadan önceki yaptığı gibi yapıyor ne yapmalıyım

 11. hocam ben reset attıktan sonra hesabına giriyorum kabul etmiyor telefona giremiyorum şifreyi kırmam için yardım ederseniz sevinirim

Bir cevap yazın

Top