Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kilitlendi Dondu

Redmi Note 8 Pro Kilitlendi dondu

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kilitlendi Dondu ! Reset Nasıl Atılır ?

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Kilitlendi ! Xiaomi Telefon dondu! Dokunmatik çalışmıyor. Yavaşlamaya başladı. Siyah ekranda kaldı. Kilitlenen veya donma sorunu yaşayan Xiaomi marka telefona nasıl reset atarım yeniden başlatma işlemi nasıl yapılır?

Redmi Note 8 Pro Hakkında :

Redmi firması akıllı telefon pazarında ülkemizde satış miktarını hızla yükseltmeye devam ediyor. Redmi Note 8 fiyat performans olarak tercih edilebilecek cihazlar arasında kendisine yer buldu diyebiliriz. Xiaomi’nin bu yeni modeli ilk çıktığı haftada en çok satan cihazlar arasına girmeyi başardı bile:

-1080 x 2340 çözünürlükte, 6.53 inç IPS ekran ile geliyor.

-Telefonda 6 GB Ram ve 128 GB dahili depolama alanı kullanıyor.

-Telefonun arkasında 64 MP, 8MP, 2Mp ve 2MP, ön tarafında ise 20MP ön kamera bulunuyor.

-İşletim sistemi olarak Android Pie(9) kullanan Redmi Note 8 4500 mAH değerinde batarya ile geliyor.

-Dual-core 2.05 GHz ARM Cortex-A76 işlemci ile üst seviye işlemci isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda:

Hiç bir uygulama veya program yüklemeden Redmi Note 8 cihazında ekran görüntüsü almak için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

 

Xiaomi telefonlarda seyrekte olsa kilitlenme, donma veya takılma yaşamaktadır. Eğer cihazınız kilitlendiyse ve tuşlara basmanıza rağmen hiç bir tepki vermiyorsa Telefon Güç ( Power ) düğmesine yaklaşık 10, 15 sn basılı tutun. Cihaz bir kez titreyecektir ve ekran kapanacaktır. Cihaz titrediğinde Güç Tuşunu bırakınız. Cihazınızı yeniden başlatın. Ekran kapanıp yeniden açıldığında telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

** Eğer yaptığınız işlem işe yaramaz ise telefonun tam marka ve modelini yorumlar kısmına yazınız. 

Xiaomi cihazınız bu işlemden sonra reset’lenecektir. Resetlenen cihazınız da herhangi bir veri kaybı veya silinmesi yaşanmayacaktır. Bu işlem ile cihazınız sadece yeniden başlatılmaktadır. Akıllı cihazınız da kilitlenme olayları genelde resim veya video düzenleme işlemlerinde gerçekleşir. Veri kaybolma sadece son çalıştığınız dosyalarda olabilir.

Eğer kilitlenme, donma veya takılma sorunlarını sık sık yaşıyorsanız telefonunuza yeniden kurulum yapmanız daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Yeniden kuruluma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Xiaomi nasıl format atılacağını öğrenmek için Tıklayınız.

www.telefonformat.com

www.google.com

Bir cevap yazın

Top