Zyxel NBG6604 Kurulum Modem Arayüz Kablosuz Şifre

Zyxel NBG6604 Kurulum Arayüz Şifre Modem Kablosuz

İlk olarak Zyxel NBG6604 modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz. Zyxel modem Kurulum arayüz şifre

Modem Arayüz Adresi: http://myrouter veya 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: admin ( Bazı modeller şifr sormamaktadır. )

Şifre: 1234 (Şifre hatası alıyorsanız ttnet olarak deneyin. ) Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen modeminizi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun. Resetleme işlemi sonrası adımları tekrar deneyiniz.

Zyxel NBG6604 Kolay Kurulum Menüsü İle Kurulum Yapma

Web arayüze giriş yaptığınızda karşınıza Modem Ana Ekranı gelecektir. İlk defa kurulum yapıyorsanız Run Setup Again kısmına tıklayınız. Skip butonuna tıklarsanız modem ana sayfasında sağ üstte bulunan  Kolay kurulum kısmına tıklayarak Sihirbazı açınız.

nbg6604

Sihirbaz kurulum için internet bağlantınız kontol edecektir. Bu adımda işlem yapmayınız. İşlemlerin bitmesini bekleyiniz.

Açılan Sayfa sizin ayar yapacanız sayfa olacaktır.

1 – İnternet Type

Bu kısımda WAN ayarlarınızı otomatik almasını istiyorsanız Automatic – DHCP olarak bırakınız. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi girmek isterseniz PPPoE olarak değiştirmeniz ve kullanıcı adı şifrenizi girmeniz gerekecektir.

2- Wireless Network

Bu kısımda kablosuz ağınızın adını ve şifresini belirleyebilir veya değiştirebilirsiniz.  Eğer 5GHz kablosuz ağınızı aktif etmek isterseniz yanında bulunan kutucuğu işaretleyerek kablosuz ağınızın adını ve şifresini belirleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

3- Apply Settings 

Apply butonuna tıklayarak yaptığınız ayarları kaydetmeniz gerekiyor.

Yaptığınız ayarları modem kaydedecektir. Kaydetme işlemi tamamlandığında ekran değişecektir.Değişiklikler kaydedildi ekranı geldiğinde Kapat butonuna tıklayınız ve ekranı kapatınız.
Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer kurulumları doğru yaptığınız halde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınıza ulaşarak bilgi alınız.

Zyxel NBG6604 kurulum

Zyxel NBG 6604 Arayüz ayarları

Zyxel NBG 6604 Hızlı kurulum

Zyxel NBG6604 Şifre

Zyxel NBG6604 Ayarları

 www.google.com.tr

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top