Zyxel SBG3300N Kurulum Arayüz Modem Kablosuz Şifre

Zyxel SBG3300N Kurulum

Zyxel SBG3300N Kurulum Arayüz Şifre Modem Kablosuz

İlk olarak Zyxel SBG3300N modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz. Zyxel SBG3300N Kurulum arayüz şifre

Modem Arayüz Adresi: 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: 1234 (Şifre hatası alıyorsanız ttnet olarak deneyin. ) Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen modeminizi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Karşınıza Modem Ana Ekranı gelecektir. Alt kısımda bulunan Nework setting kısmına tıklayınız. Yukarı doğru açılan pencerede bulunan Broandband seçeneğine tıklayın.

Kaşınıza Adsl ve Vdsl ayarlarını yapacağınız sayfa açılacaktır. Bu sayfadan hattınızın durumuna göre (adsl veya vdsl) yandaki düzenle (işaretli olan kısım) butonuna tıklayınız.

Bu pencerede Servis sağlayıcınız tarafından ( ttnet superonline vb.) size verilmiş olan Adsl kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi kutucuklara doğru bir biçimde size verildiği gibi giriniz. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız servis sağlayıcınızı arayarak bu bilgileri alabilirsiniz.

 • Encapsulation: PPPoE olarak seçin.
 • VPI: 8
 • VCI:35
 • PPP User Name: Size verilmiş olan kullanıcı Adı
 • PPP Password : Size verilmiş olan şifre
 • Uygula butonuna tıklayınız.
  Modem yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydederken bir süre bekleyin. Kablo bağlantılarınız ve yazdığınız kullanıcı adı şifre doğru ise internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Zyxel SBG3300N Kablosuz Ayarları

Modem içerisine giriş yaptığınızda ana ekranda alt kısımda bulunan Nework setting kısmına tıklayınız. Yukarı doğru açılan pencerede bulunan Wireless seçeneğine tıklayın.

 • Kablosuz Ağ Adı (SSID): Kablosuz ağınıza burada bir isim veriniz.
 • Güvenlik Seviyesi:  Şifreleme türünü WPA-PSK/WPA2-PSK seçin.
 • Kablosuz Şifre kutusuna en az 8  haneli Türkçe karakter içermeyen rakamlar ve harflerden oluşan bir şifre oluşturun. Uygula Butonuna tıklayınız.

Yaptığınız ayarları modem kaydedecektir. Kaydetme işlemi tamamlandığında ekran değişecektir.Değişiklikler kaydedildi ekranı geldiğinde Kapat butonuna tıklayınız ve ekranı kapatınız.
Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer kurulumları doğru yaptığınız halde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınıza ulaşarak bilgi alınız.

Zyxel SBG3300N kurulum

Zyxel SBG3300N Arayüz ayarları

Zyxel SBG3300N Hızlı kurulum

Zyxel SBG3300N Şifre

Zyxel SBG3300N Ayarları

 www.google.com.tr

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top