ZYXEL VMG1312 Modem Şifre Kablosuz Kurulum Arayüz

ZYXEL VMG1312 Modem Arayüz İlk Kurulum

İlk olarak ZYXEL VMG1312 modemin kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapınız.Bağlantıları bitirdiğinizde web tarayıcı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız ve tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın ara yüzünün varsayılan adresini yazıp Enter tuşuna basınız. Eğer Cihaz arayüzüne ulaşamıyorsanız lütfen modeminizi resetleyiniz.

Modem Arayüz Adresi: 192.168.1.1

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: 1234 (Şifre hatası alıyorsanız ttnet olarak deneyin. ) Eğer kullanıcı adı ve şifreniz hata veriyorsa daha önce değiştirmiş olabilirsiniz. Lütfen modeminizi resetleyin ve adımları tekrar deneyin. Modeminizi resetlemek için modem açık haldeyken Reset tuşuna 10 sn basılı tutun.

Karşınıza Modem Ana Ekranı gelecektir. Alt kısımda bulunan Ağ Ayarları kısmına tıklayınız. Yukarı doğru açılan pencerede bulunan Genişbant seçeneğine tıklayın.

 

Kaşınıza Adsl ayarlarını yapacağınız sayfa açılacaktır. Bu sayfadan ilk seçeneğin yanındaki düzenle (işaretli olan kısım) butonuna tıklayınız.

 

Bu pencerede Servis sağlayıcınız tarafından ( ttnet superonline vb.) size verilmiş olan Adsl kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi kutucuklara doğru bir biçimde size verildiği gibi giriniz. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız servis sağlayıcınızı arayarak bu bilgileri alabilirsiniz.
Encapsulation: PPPoE olarak seçin.
VPI: 8
VCI:35
PPP Kullanıcı Adı: Size verilmiş olan kullanıcı Adı
PPP Şifre: Size verilmiş olan şifre
Uygula butonuna tıklayınız.

Modem yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydederken bir süre bekleyin. Kablo bağlantılarınız ve yazdığınız kullanıcı adı şifre doğru ise internete sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

ZYXEL VMG1312 Kablosuz Ayarları

Modem içerisine giriş yaptığınızda ana ekranda alt kısımda bulunan Ağ Ayarları kısmına tıklayınız. Yukarı doğru açılan pencerede bulunan Kablosuz seçeneğine tıklayın.

  • Kablosuz Ağ Adı (SSID): Kablosuz ağınıza burada bir isim veriniz.
  • Güvenlik Seviyesi:  Şifreleme türünü WPA-PSK/WPA2-PSK seçin.
  • Kablosuz Şifre kutusuna en az 8  haneli Türkçe karakter içermeyen rakamlar ve harflerden oluşan bir şifre oluşturun. Uygula Butonuna tıklayınız.

Yaptığınız ayarları modem kaydedecektir. Kaydetme işlemi tamamlandığında ekran değişecektir.Değişiklikler kaydedildi ekranı geldiğinde Kapat butonuna tıklayınız ve ekranı kapatınız.

Tebrikler modeminizin kurulumunu tamamladınız. İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer kurulumları doğru yaptığınız halde internete giremiyorsanız servis sağlayıcınıza ulaşarak bilgi alınız.

ZYXEL VMG1312-B10D Modem kurulumu

ZYXEL VMG1312 Arayüz ayarları

VMG1312-B10D Hızlı kurulum

ZYXEL VMG1312 Şifre

VMG1312-B10D Şifre

ZYXEL VMG1312 Ayarları

www.telefonformat.com

Bir cevap yazın

Top